Nintendo čaká spomalenie predajov Switchu kvôli nedostatku čipov

Nintendo čaká spomalenie predajov Switchu kvôli nedostatku čipov

 

Kríza aj v Nintende.

Čipová kríza zasiahla výrobcov konzol tvrdo. Je jedným z dôvodov, prečo si do dnešného dňa nemôžete zájsť do kamenného obchodu kúpiť konzoly PlayStation 5 alebo Xbox Series X. Pre Nintendo to však nebola až taká tragédia. Nintendo Switch má totiž relatívne malý a menej výkonný čip a čím menší čip, tým jednoduchšia výroba.

Aj vďaka tomu Nintendo predávalo v posledných dvoch rokoch viac ako 23 miliónov Switch konzol ročne a suverénne vedie predajom konzol a pomaly sa doťahuje aj na extrémne úspešnú konzolu PlayStation 4.

No aj Nintendo už cíti, že situácia má od ideálnej veľmi ďaleko. Podľa reportáže magazínu Nikkei totiž Nintendo oznámilo svojim investorom zníženie očakávania predajov Switch konzol a to 10%. Oproti roku 2020 však ide o masívne 30% zníženie.

Switch predal vo finančnom roku 2020 28,83 miliónov Switch konzol a vo finančnom roku 2021 to bolo 23 miliónov konzol. Teraz očakáva, že predá „iba“ niečo cez 20 miliónov Switch konzol. Samozrejme na vine je nedostatok čipov. Nintendo oznámilo, že by rado navýšilo kapacity výroby Switchu, no v súčasnosti nemá spôsob, ako to dosiahnuť. Ba čo je horšie, Ruská invázia na Ukrajinu celú situáciu s nedostatok čipov ešte komplikuje.

Ukrajina totiž pred vojnou produkovala až 50% neónu, ktorý je kľúčovým prvkom pre lasere za pomoci ktorých sa vyrábajú čipy.

Zdroj: Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk