Nová Pokémon hra z hlavnej série príde ešte v priebehu tohto roka

Nová Pokémon hra z hlavnej série príde ešte v priebehu tohto roka

 

Jedna totiž nestačí.

Ešte sme nestihli dohrať hru Pokémon Legends: Arceus a už sa na nás Pokémoni chystajú znova. Pokémon Company totiž pri príležitosti vydania hry Pokémon Red and Blue (tá vyšla v Japonsku 27. februára 1996) odvysielala stream a v ňom sme sa dozvedeli, že deviata generácia Pokémonov sa na nás chystá a to ešte v priebehu 2022.

Hry dostali názov Pokémon Scarlet a Pokémon Violet a obe prídu na Switch v priebehu tohto roka. Vizuál hry je zjavne inšpirovaný hrami Sword a Shield a architektúra naznačuje, že by sa mohla odohrávať niekde v Južnej Amerike alebo Taliansku. Čo sa hrateľnosti týka, tak asi nemusíme vysvetľovať, čo budete v Pokémon hre robiť.

Podľa vývojárov ide o evolúciu série a hra nám umožní preskúmavať veľký otvorený svet s množstvom miest, ktoré sú vyplnené divočinou bez hraníc. Boj a chytanie pokémonov je však stále to najdôležitejšie.

Dočkali sme sa aj predstavenia troch nových Pokémonov z deviatej generácie z ktorých si hráči vyberú na začiatku – Sprigatito, Fuecoco a Quaxly. Hry samozrejme prídu exkluzívne na Nintendo Switch.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk