Nintendo už plánuje hardvérový koncept a vydanie nástupcu Switchu

Nintendo už plánuje hardvérový koncept a vydanie nástupcu Switchu

 

Nasledovať úspech nebude jednoduché.

Nintendo Switch je pre japonskú spoločnosť masívnym úspechom. A to nie len s ohľadom na tragické predaje WiiU, ale aj s ohľadom na predaje konkurenčných konzol. Switch totiž za necelých 5 rokov na trhu predal 93 miliónov konzol a v rýchlosti prekonáva aj predaje PlayStation 4 a PlayStation 5.

Je však zrejmé, že Nintendo už pomaly musí premýšľať, čo príde po Switchi a tento predpoklad potvrdilo samotné Nintendo počas prezentácie finančných výsledkov. Nintendo potvrdilo, že v tomto desaťročí plánuje vydanie nového herného systému a v súčasnosti prebiehajú „interné diskusie o hardvérovom koncepte a možnom čase vydania“ čo naznačuje, že ani hardvérová špecifikácia konzoly ešte nie je zďaleka hotová.

Podľa Nintenda je Switch v polovici svojho cyklu, čo by prisudzovalo vydanie novej konzoly na roky 2025-2026.

Podľa analytika Michaela Pachtera nemáme nástupcu konzoly Nintendo Switch očakávať skôr ako v roku 2024, pričom najpravdepodobnejšie je podľa neho vydanie v roku 2025.

Medzitým sa Nintendo bude snažiť posadiť Switch na pozíciu najpredávanejšej domácej konzoly od Nintenda, ktorú teraz okupuje Nintendo Wii so 101,63 miliónmi predaných kusov. Podľa odhadov Nintenda by sa to malo stať do konca marca budúceho roka. Prekonať PlayStation 4 (116 miliónov), Nintendo DS (154 miliónov) a PlayStation 2 (155 miliónov) však už bude ťažší oriešok.  

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk