Nintendo poprelo vyšší zisk na predaji Switch OLED konzol

Nintendo poprelo vyšší zisk na predaji Switch OLED konzol

 

Kritika Bloombergu.

Minulý týždeň bola uverejnená reportáž rešpektovaného periodika Bloomberg v ktorom jeho redaktor Takashih Mochizuki prezradil na základe vlastných zdrojov, že aj keď produkcia Nintendo Switch OLED stojí iba o 10$ viac oproti štandardnému modelu, tak Nintendo túto konzolu chce predávať s 50$ zvýšením ceny oproti štandardnému modelu. Dôvodom mala byť údajne snaha Nintenda navýšiť vlastné marže na predaji hardvéru.

A aj keď Nintendo nezvykne komentovať špekulácie a články podobného rázu, tak tentokrát sa o slovo prihlásil oficiálny Twitter účet spoločnosti Nintendo pre vzťah s investormi. Spoločnosť v ňom nepriamo skritizovala Bloomberg za šírenie nepravdivých informácií. Podľa ich vlastných slov sa totiž marža Nintenda na každom predanom Switchi s príchodom OLED modelu nezvýšila a spoločnosť taktiež poprela, že by v súčasnosti chystala ďalšiu konzolu v rodine Nintendo Switch konzol.

Nintendo má na túto kritiku dobrý dôvod. Bloomberg je totiž rešpektovaným periodikom, ktorý vplýva na správanie akcionárov a je v najlepšom záujem Nintenda, aby jeho vlastní investori vedeli o výhľadoch na ziskovosť vlastných produktov. V opačnom prípade by totiž investori mohli očakávať vyšší zisk spoločnosti, ako je v silách Nintenda na čo by koniec koncov doplatilo práve Nintendo.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk