Youtuber tvrdí, že opravil „stick drift“ ovládačov k Nintendo Switch konzolám

Youtuber tvrdí, že opravil „stick drift“ ovládačov k Nintendo Switch konzolám

 

Triviálne riešenie.

Jedným z dôvodov, prečo mnoho hráčov reagovalo na ohlásenie konzoly Nintendo Switch OLED podráždene bol ten, že Nintendo sa ani len neunúvalo adresovať dosť rozšírený problém stick driftu na Joy-Con ovládačoch, pretože tie k novej verzii Switch konzoly budú totožné so starými.

A problém je to celkom vypuklý. Nintendo kvôli nemu čelí žalobám v mnohých krajinách a z pohľadu laika sa zdá, že Nintendo na to kašle. A tak sa do riešenia situácie pustili hráči.

A Youtube kanál VK's Channel tvrdí, že prišiel na riešenie tohto problému. Vo videu s názvom „How to Fix Your Joy-Con Drift Permanently“ totiž tvrdí, že užívateľ potrebuje zatlačiť na plastovú časť na ľavej strany od analógovej páčky a páčka by mala prestať „driftovať.“

Ak však chcete viac permanentné riešenie, tak to zahŕňa otvorenie Joy-Conu a následne musíte do zadnej časti podľa videa vložiť kúsok kartónu alebo papiera. Tento „lifehack“ by mal zabezpečiť, že kovová časť, ktorá drží analógovú páčku sa neuvoľní a neoddelí od samotnej analógovej páčky, čo má za následok elimináciu driftu.

„Tu máš Nintendo. Vyriešil som tvoj problém a tu je problémová súčasť,“ skonštatoval autor videa.

Určite však odporúčame, že ak sú vaše Joy-Cony v záruke a trpia stick driftom, aby ste ich reklamovali. Toto považujeme sa krajné riešenie, ak už nemáte záruku a ovládače k Switchu začali trpieť týmto neduhom.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk