Nový Switch bude odhalený ešte pred E3 konferenciu a nahradí pôvodnú konzolu

Nový Switch bude odhalený ešte pred E3 konferenciu a nahradí pôvodnú konzolu

 

Rovnaká cena a vyšší výkon?

Ohlásenie novej Nintendo Switch konzoly je na spadnutie. Potvrdili to zdroje webov Bloomberg a Eurogamer. Podľa ich informácií by nová Switch konzola mala nahradiť súčasný základný model, pričom cena by mala byť vyššia ako 299$ (za toľko sa predáva základný Switch) a ohlásená by mala byť ešte pred E3 2021 výstavou.

Nintendo včasným ohlásením novej konzoly chce poskytnúť priestor third-party vývojárom počas E3 2021, aby mohli následne voľne ohlasovať verzie svojich hier určených pre novú konzolu. V ponuke Nintenda však naďalej zostane model Switch Lite.

Výroba nového Switchu by sa mala začať začiatkom júla a následne sa Nintendo vrhne plnými silami do produkcie a vydanie sa očakáva v období september-október 2021. Uvidíme však, ako rýchlosť výroby nových konzol ovplyvní nedostatok polovodičov.

Nový Switch by mal obsahovať 7-palcový OLED displej, výkonnejší Nvidia čip, ktorý bude údajne podporovať aj DLSS a bude schopný v docked móde poskytnúť podporu 4K rozlíšenia.

Je teda zrejmé, že napriek neustálemu odmietavému stanovisku Nintenda smerom k novej verzii Switch konzoly by sme sa jej mali dočkať už čoskoro. A niektorí herní redaktori naznačujú, že ten deň môže nastať napríklad už dnes.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk