Nintendo sa snaží prekryť dokumenty o možnom príchode xCloudu na Switch

Nintendo sa snaží prekryť dokumenty o možnom príchode xCloudu na Switch

 

Nepredstaviteľné skutočnosťou?

Súdny spor medzi spoločnosťami Epic a Apple naďalej prináša pohľad do zákulisia herného priemyslu a odkrýva rôzne tajomstvá. Z tých už odkrytých spomeniem napríklad to, že Epic ponúkol Sony stovky miliónov dolárov za PC verzie PlayStation exkluzivít, že Epic minul na Epic Games Store exkluzivity viac ako miliardu dolárov, a že 6-mesačná exkluzivita Borderlands 3 stále Epic 115 miliónov dolárov.

Teraz však prišiel rad aj na Nintendo. Zástupcovia tohto japonského výrobcu konzol totiž požiadali súd, aby na verejnosť nepustil transkripciu vypočúvania zástupcu Microsoftu pretože „prezradené skutočnosti obsahujú veľmi citlivé informácie týkajúce sa rokovaní spoločností Microsoft a Nintendo.“

A nakoľko táto časť vypočúvania sa týkala snahy Microsoftu dostať svoju streamovaciu službu xCloud na všetky možné platformy, tak asi vieme, o čom tieto rokovania boli.

Výsledkom toho teda je, že aj keď nepoznáme detaily rokovaní medzi Microsoftom a Nintendom, tak si môžeme byť istý, že obe spoločnosti sa medzi sebou rozprávali o tom, že Microsoft by svoju streamovaciu službu priniesol na Nintendo Switch.

Prečo by takáto možnosť dávala zmysel je asi jasné. Microsoft by tak dostal svoje predplatné Xbox Game Pass na takmer 90 miliónov predaných Switch konzol a Nintendo by sa tak dostalo k hrám, ktoré na Switchi nie je možné natívne vydať kvôli slabému výkonu tejto hybridnej konzoly.

Šéf Xboxu Phil Spencer cez svoju legendárnu policu už čo-to naznačil a tak nám ostáva len čakať, či z týchto rokovaní niečo vzíde...

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk