Apex Legends sa ukázal na Switchi a výsledky sú dosť...rozpačité

Apex Legends sa ukázal na Switchi a výsledky sú dosť...rozpačité

 

Je to to najlepšie možné?

Majitelia konzoly Nintendo Switch sa konečne dočkali populárnej Battle Royale hry, pričom port vytvorili samotní tvorcovia hry, štúdio Respawn a taktiež aj štúdio Panic Button, ktoré je známe skvelou prácou na portoch hier Wolfenstein: Youngblood a Doom Eternal. Preto sa čakal ďalší skvelý port.

No bohužiaľ, tieto očakávania sa ani zďaleka nenaplnili. Subreddit konzoly je preplnený hráčmi, ktorí sa sťažujú na mizerný framerate a slabý vizuál. Čo priamo vplýva aj na výkon hráčov, pretože hra podporuje cross-play a hráči na ostatných platformách tak majú obrovskú výhodu.

Hra síce cieli na 30FPS, no pri prestrelkách často klesá oveľa nižšie, čo znemožňuje mierenie. Navyše, hra vyzerá rozmazane a tak hráči často nevidia ciele vo veľkej vzdialenosti. V „docked“ móde funguje hra v 720p a v handheld móde dokonca v 576p.

Komunita pripravila rýchle porovnanie vizuálu na starej konzole Xbox One (kde hra funguje v 1080p) a na Switchi a je zrejmé, že Switch verzia má od ideálu ďaleko.

Komunita hry tak v prvom rade radí vypnúť cross-play. Síce sa zníži počet dostupných hráčov a predĺži sa matchmaking, no na druhej strane budete hrať proti hráčom, ktorí majú rovnaké podmienky ako vy. Predsa len...576p a (niekedy) 30FPS sa asi nedá porovnávať s 4K a 60FPS na nových konzolách a dáva to Switch hráčov do okamžitej nevýhody.

Ostáva už len dúfať, že štúdio Panic Button sa portu ešte povenuje a trochu viac ho vyladí.

Zdroj: Polygon

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk