Nvidia údajne tento rok ukončí výrobu čipu pre pôvodný Nintendo Switch
Fáma

Nvidia údajne tento rok ukončí výrobu čipu pre pôvodný Nintendo Switch

 

Ďalšie podporenie špekulácií.

O tom, že Nintendo pripravuje revíziu svojej Switch konzoly, ktorú zatiaľ označujeme ako „Switch Pro“ sme vás už informovali niekoľkokrát. Vedenie Nintenda stále odmieta priznať jeho existenciu (pochopiteľne), no náznakov začína pribúdať. A teraz prichádza ďalší.

Web Gamereactor totiž zverejnil informáciu, ktorá pochádza z ich zdrojov, že spoločnosť Nvidia, ktorá vyrába SoC čip pre konzoly Nintendo Switch (Tegra X1) tento rok ukončí výrobu čipu, ktorý poháňa túto konzolu.

Čip Tegra X1 Mariko by sa teda mal vyrábať ešte počas tohto roka, no niekedy koncom roka už bude musieť Nintendo žiť zo zásob, ktoré pre nich dovtedy Nvidia vyrobí. Čo bude ďalej? Zrejme vynovená verzia SoC čipu, ktorý bude poháňať práve „Switch Pro.“

K tomu sa pridal aj bývalý redaktor Gameinformer Imran Khan, ktorý prezradil, že niektoré vývojárske štúdiá už majú vývojárske verzie tejto konzoly a preto očakáva leaky už čoskoro: „Očakávajte, že konzola ponúkne primárne FPS boost a taktiež aj zlepšenie rozlíšenia. Nebude to však Switch 2. Skôr si pod tým predstavujte niečo ako Playstation 4 Pro.“

Navyše, v posledných dňoch sa začínajú množiť špekulácie o tom, že nová verzia Switchu prinesie okrem novej revízie Tegra čipu aj podporu DLSS technológie, ktorá by mala dopomôcť k tomu, aby Switch hry vyzerali na veľkých 4K obrazovkách lepšie ako v súčasnosti.

Už asi nikto neverí, že nová revízia Switch konzoly sa nechystá a otázkou tak zostáva iba to, na kedy plánuje Nintendo predstavenie tejto konzoly.

Zdroj: Gamereactor

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk