Nintendo začne vyrábať „Switch Pro“ už v lete a vydania sa dočkáme do konca tohto roka

Nintendo začne vyrábať „Switch Pro“ už v lete a vydania sa dočkáme do konca tohto roka

 

To aspoň tvrdí Bloomberg.

Aj keď šéf Nintendo of America Doug Bowser už niekoľkokrát vyvrátil špekulácie o tzv. Switch Pro konzole, tak je jasné, že nejaký upgrade Nintendo chystá. Hovoriť o tejto konzole predčasne by však pre Nintendo nemalo zmysel, pretože by to mohlo sabotovať predaje súčasných Switch konzol a preto hrá Nintendo mŕtveho chrobáka.

Web Bloomberg však z vlastných zdrojov zistil niekoľko veľmi zaujímavých informácií. Podľa nich Nintendo plánuje svetu predstaviť novú verziu Switch konzoly ešte v priebehu tohto roka a dočkať by sme sa jej mali koncom roka 2021, teda v podobnom období, kedy sme sa dočkali vydania Playstation 5 a Xbox Series X/S.

Nintendo totiž spolupracuje so spoločnosťou Samsung na produkcii 7-palcových OLED displejov, ktoré majú byť osadené práve do nových Switch konzol a ich produkcia sa začne v júni. Išlo by teda o nárast veľkosti displeja, nakoľko štandardný Switch ponúka 6,2-palcový displej a Switch Lite 5,5-palcový displej.

Podľa Bloobmergu však nová verzia Switchu bude naďalej v undocked móde fungovať v rozlíšení 720p, no poskytne 4K rozlíšenie v prípade hrania v docked režime. Nintendo touto novou verziou konzoly chce udržať krok s konkurenciou, ktorá v minulom roku priniesla obrovský výkonnostný skok v podobe Playstation 5 a Xbox Series X/S konzol.

Výhoda OLED displeja je jasná. Ponúka vyšší kontrast, lepšiu odozvu a spotrebuje pri tom menej batérie. Klesajúca cena OLED displejov by zas mala zabezpečiť, že cena nového Switchu nebude tak vysoká, ako by Switch s OLED displejom bol pri prvotnom vydaní konzoly v roku 2017.

O možnom výkonnostnom upgrade sa však zatiaľ nevie dokopy nič a všetko je zatiaľ v rovine špekulácií. Hovorí sa napríklad o tom, že k dosiahnutiu 4K by novému Switchu mohla pomôcť technológia DLSS od Nvidie, ktorá je výrobcom Tegra čipu, ktorý je v Switch konzolách. Otázkou je teda to, či nový Switch bude náhradou za pôvodnú verziu konzoly, alebo pôjde o tretiu konzolu do „rodiny.“

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk