Zhrnutie včerajšieho Nintendo Direct: Návrat JRPG a kontroverznej Zeldy

Zhrnutie včerajšieho Nintendo Direct: Návrat JRPG a kontroverznej Zeldy

 

NintenDO or NintenDON'T? NintenDO!

Po viac nez roku a pol sa fanúšikovia Nintenda opäť dočkali regulérneho dielu Nintendo Direct, relácie zameranej na bližšie predstavenie už ohlásených hier a ohlásenie ešte neohlásených hier. Po tak dlhom čase boli očakávania vysoké a je nutné povedať, že nie všetky sa podarilo naplniť. Bolo to aj očakávané, nakoľko sa Nintendo poistilo vyhlásením, že pôjde o hry prichádzajúce na konzolu v prvom polroku 2021. Aj tak sa ale bolo z čoho tešiť.

V článku pre prehľadnsť zhrniem len tie najdôležitejšie informácie. Celý Direct si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Reláciu otvorilo niečo, čo sa sprv zdalo ako nová, prekvapivá expanzia pre Xenoblade Chronicles 2, no napokon sa z toho vykľul nový prídavok do bojovky Super Smash. Bros Ultimate v podobe postáv Pyra a Mythra. Ďalej bol ohlásený battle royale hit Fall Guys: Ultimate Knockout, ktorý príde na Switch v priebehu leta. Zaujímavá akčná hra Outer Wilds sa predstavila novým trailerom potvrdzujúc, že hra vyjde počas tohto leta.

Následne Nintedo prekvapilo ohlásením remakov klasických adventúr z dávnych čias Famicom Detective Club: The Missing Heir a Famicom Detective Club: The Girl Who Stands Behind, ktoré sa týmto prvýkrát dostávajú za hranice Japonska. Obe budú k dostaniu od 14. mája.

 

Niekoľko sekúnd slávy si užilo piate pokračovanie "Samurai" ságy Samurai Warrior 5, ktoré vyjde v priebehu leta, no nasledovná klasika z prvého PlayStation prišla nečakane a o to bolo nadšenie väčšie. Legendárne akčné RPG Legend of Mana z roku 1999 vyjde na Nintendo Switch s pekne vylepšenou grafikou a pôvodne len pre Japonsko exkluzívnou minihrou Ring Ring Land, ktorá bola svojho času hrávaná na PocketStation. Legend of Mana vyjde 24. júna. Milovníkov Maria a športov muselo potešiť ohlásenie Mario Golf: Super Rush, prvej hry série na konzole od Nintenda od roku 2003. Hra vyjde 25. júna.

Pre mňa bolo vrcholom relácie ohlásenie nového taktického RPG od tvorcov Octopath Traveller (v rovnakom HD-2D štýle) s pracovným názvom The Triangle Strategy. Pre túto hru vyšlo už aj demo, taktiež nezabudnite zamieriť na eShop. Z vizuálu by sa dalo povedať, že ide o pokračovanie Octopath Traveller, avšak ide o úplne inú hru, nielen príbehom, ale i hrateľnosťou. The Triangle Strategy vyjde síce až budúci rok, no už teraz vieme, že hra bude plná rozhodnutí hráča a konsekvencií, čím sa bude meniť príbeh a postavy a že súboje budú pekne taktické. Po tejto hre bola krátkym teaserom odprezentovaná multiplayerová free-to-play hra Star Wars Hunters.

Potešujúce a vítané bolo aj ohlásenie príchodu série Ninja Gaiden v kolekcii Ninja Gaiden: Master Collection. Sklamaním ale bolo zistenie, že pôjde o kolekciu zostavenú z horších Sigma verzií a nie úplne pôvodných hier. Koniec Directu patril Zelde, no nie pokračovaniu Breath of the Wild ale HD verzii The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, ktorá môcť byť na Switch hraná aj normálnym štýlom, nielen pohybovým, za čo si svojho času vyslúžila aj kritiku. Túto Zeldu čakajte 16. júla. Poslednou predstavenou hrou bol Splatoon 3, ktorý vyjde budúci rok.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk