Nintendo zvyšuje produkciu Switchu a chystá „4K pro verziu“ svojej konzoly na budúci rok

Nintendo zvyšuje produkciu Switchu a chystá „4K pro verziu“ svojej konzoly na budúci rok

 

Zdá sa, že medzigeneračný Switch prichádza.

Asi najväčším víťazom koronakrízy v hernom priemysle je spoločnosť Nintendo. Tá totiž v kombinácii s vydaním Animal Crossing: New Horizon dokázala trhať predajné rekordy a to až do takej miery, že Switch a ani Switch Lite sa v mnohých častiach sveta nedali zohnať, pretože Nintendo nestíhalo svoje konzoly vyrábať v dostatočnom množstve.

A zdá sa, že japonská spoločnosť očakáva pokračujúci vysoký dopyt po svojich konzolách. Podľa webu Bloomberg totiž Nintendo požiadalo svojich partnerov, ktorí konzoly vyrábajú, aby zvýšili ich produkciu. Cieľ Nintenda je dostať sa na 30 miliónov vyrobených konzol za finančný rok (ten sa končí 31. marca 2021). To prichádza už po jednom zvýšení produkcie, ktorý mal Nintendo dostať na úroveň 25 miliónov konzol za rok.

Navyše sa začínajú potvrdzovať aj špekulácie o tom, že Nintendo plánuje na budúci rok vydanie vylepšenej verzie konzoly Nintendo Switch, ktorú zatiaľ môžeme interne nazvať „Nintendo Switch Pro.“ Spoločnosť Nintendo totiž požiadala svojich third-party partnerov, aby začali pripravovať svoje hry na podporu 4K rozlíšení, čo hovorí samo za seba.

Zatiaľ nevieme kedy konkrétne plánuje Nintendo túto novú konzolu vydať, no rok 2021 vyzerá byť viac-menej istý. Otázne je taktiež, aký formát konzoly Nintendo prinesie. Predsa len, podporovať 4K rozlíšenie na handhelde nie je najjednoduchšie a to hlavne z hľadiska výdrže batérie. Tak uvidíme, čo nám Nintendo prinesie.

Nintendo Switch od svojho vydania v roku 2017 predal už viac ako 61,4 milióna konzol a svojim tempom šliape na krk rýchlosti predaja Playstation 4.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk