Nintendo Switch potichu dominuje predaju konzol a to výrazným spôsobom

Nintendo Switch potichu dominuje predaju konzol a to výrazným spôsobom

 

Vlak, ktorý nie a nie zastaviť.

Prezentácia finančných výsledkov Nintenda za Q1 FY2021 bola veľmi očakávaná, pretože sa čakali veľké veci. A aj napriek tomu, sa spoločnosti podarilo prekonať všetky predpovede. Pretože zatiaľ čo Sony a Microsoft hlásili rekordné obdobia, tak oproti kvartálu, ktorý zažilo Nintendo sa to nedá porovnať.

Zatiaľ čo Sony predala za tri mesiace 1,9 milióna konzol a Microsoft už tradične svoje čísla nezverejňuje (no určite to bolo menej ako 1,9 milióna konzol) tak Nintendo predalo za kvartál 5,68 milióna konzol, čím sa celkový počet predaných Switch konzol prehupol cez 61,4 milióna. Napriek tomu si Nintendo zachovalo svoju skromnosť a nezvýšilo predpoklad, že za celý finančný rok predá 19 miliónov konzol, aj keď je zrejmé, že toto číslo bude prevýšené. Mimochodom. Presiahnutie 61,4 milióna znamená, že Nintendo Switch oficiálne prekoná predaje Nintendo Entertainment System a stane sa druhou najpredávanejšou "domácou" konzolou v histórii Nintenda. 

Marcová exkluzivita Animal Crossing: New Horizons predala už 22,4 milióna kópií, čím sa vyšplhala na druhé miesto medzi najpredávanejšími Switch hrami a jedinou viac predávanou hrou je Mario Kart 8 Deluxe. To znamená, že takmer každý tretí vlastník Switch konzoly si kúpil Animal Crossing a Mario Kart 8 Deluxe, čo je neuveriteľne pôsobivý „attach rate“ s ktorým sa nemôže konkurencia porovnávať.

Ďalšími úspešnými hrami v tomto kvartáli boli Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, spomínaný Mario Kart 8 Deluxe a Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics. 9 hier však už v tomto finančnom roku prekonalo jeden milión kópií.

Nintendo zaznamenalo za tri mesiace tržby vo výške 3,4 miliardy dolárov, čo je najvyššia suma v Q1 od roku 2009.

Zisk spoločnosti dosiahol v tomto období 1,37 miliardy dolárov a medziročne stúpol o 428%.

Problémom však je, že po Animal Crossing: New Horizons nemá Nintendo až tak silnú ponuku hier na ďalšie kvartály. Bayonetta III, Metroid Prime, Breath of the Wild 2 sú stále označované bez dátumov vydania a prakticky jedinými hrami, ktorými nás Nintendo pravdepodobne poteší budú Cadence of Hyrule, Pikmin 3 Deluxe a Bravely Default II. To však samozrejme nerátame third-party hry.

Zdroj: Nintendo 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk