Nemecko žaluje Nintendo kvôli porušeniu práv spotrebiteľov v Európskej Únii

Nemecko žaluje Nintendo kvôli porušeniu práv spotrebiteľov v Európskej Únii

 

Súdny spor s dosahom na Slovensko.

Nintendo je zvláštna spoločnosť. Produkuje síce excelentné hry, ale v niektorých svojich podmienkach je vyrvalo zaseknutá vo svojej bubline a odmieta prijať podmienky, ktoré sa dnes považujú za štandardné. Aj za cenu porušenia zákona.

Nórsko totiž upovedomilo Nemecko, že Nintendo pravdepodobne porušuje zákony Európskej Únie o ochrane spotrebiteľa tým, že neumožňuje vo svojom eShope vrátenie peňazí pri rušení predobjednávok. Niečo, čo už ostatné herné spoločnosti dlho robia. Nemecko tak zažalovalo Nintendo a práve dnes sa začalo súdne pojednávanie, ktoré sa odohráva vo Frankfurte.

Pojednávanie však prebieha za zatvorenými dverami a preto sa o jeho výsledku pravdepodobne dozvieme až po vydaní rozsudku, ktorý má byť vyrieknutý do konca tohto roka, najneskôr do Januára 2020.

Nintendo a prokurátor sa nevedia zhodnúť na aplikácii frázy „performance has begun.“ Nintendo totiž tvrdí, že predobjednaním hry a spustením preloadu sa celý proces kúpy dokončil a tým pádom zákazník nemá nárok na vrátenie peňazí, no prokuratúra tvrdí, že táto fráza sa do procesu nákupu dá aplikovať až v momente, keď sa digitálna hra dá spustiť a teda Nintendo porušuje zákony tým, že neumožňuje vrátenie peňazí.

Toto rozhodnutie však bude mať následky na správanie sa Nintenda na celom Európskom trhu, teda vrátane Slovenska a je pravdepodobné, že keď súd rozhodne v neprospech Nintenda, tak spoločnosť bude musieť umožniť vrátenie peňazí za zrušené predobjednávky.

Zdroj: Pressfire.no

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk