Tajuplný projekt Nintenda bol predstavený, privítajte Nintendo Switch

Tajuplný projekt Nintenda bol predstavený, privítajte Nintendo Switch

 

Hybrid medzi konzolou a handheldom s ktorým budete môcť hrať svoje obľúbené hry kdekoľvek chcete.

Konečne sme sa dočkali odhalenia tajomného projektu Nintenda, ktorý doteraz niesol krycí názov NX. Nová konzola/ handheld nesie názov Switch a ide o hybrid daných dvoch herných systémov.

Switch môžete používať doma, ako klasickú konzolu, pripojenú k televízoru prostredníctvom dokovacej stanice Nintendo Switch. Pokiaľ budete chcieť hrať hry mimo domova, jednoducho Switch vyberiete z doku a vezmete zo sebou, kam len potrebujete. 

Výnimočnosťou tohto hybridu sú odpojiteľné ovládače na boku handheldu, vďaka ktorým môžete hrať pohodlnejšie počas cestovania, či sa o hranie podeliť aj s priateľom. Navyše, každý z týchto Joy-Con mini ovládačov môže byť vsunutý do príslušenstva zvaného Joy-Con Grip a tak vytvoriť viac pohodlnejší ovládač. Okrem toho ku každej Switch konzole môžete používať aj Nintendo Switch Pro Controller, čo je samostatne predávaný ovládač, ktorý vyzerá úplne tradične.

Nintendo Switch je prenášateľné zariadenie, z toho dôvodu využíva „kazety“ (catridge) vo forme herných kariet (Game Cards). Ako môžete vidieť vo videu, so Switch môžete hrať hry prakticky kdekoľvek si zmyslíte a v dobrej kvalite obrazu vďaka HD displeju. 

Čo sa týka herných titulov dostupných na tento nový systém, môžeme v ukážke vidieť také hry ako The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart. Okrem toho vidíme zábery hier, ktoré vyzerajú ako verzie The Elder Scrolls V: Skyrim a NBA 2K. Okrem toho mnoho vývojárov a vydavateľov už ohlásilo svoju podporu pre Nintendo Switch. Sú medzi nimi napr. Bethesda, Ubisoft, EA, Konami, Warner Bros. a iní. 

Nintendo Switch by mal vyjsť v marci 2017.

Zdroj: Nintendo, Polygon 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk