Dragon Quest XI ohlásený: Prvé informácie a obrázky, prvá hra pre Nintendo NX

Dragon Quest XI ohlásený: Prvé informácie a obrázky, prvá hra pre Nintendo NX

 

Fanúšikovia JRPG môžu jasať, po 5 rokoch prichádza nový regulérny diel legendárnej série.

Square Enix dnes na svojej prezentácii ohlásilo jedenáste pokračovanie kultovej JRPG Dragon Quest, ktorá pred troma desaťročiami patrila s Final Fantasy medzi zakladateľov žánru. Plný názov znie Dragon Quest XI: In Search of the Departed Time a vyjde budúci rok pri príležitosti 30. výročia značky na PlayStation 4, New Nintendo 3DS a Nintendo NX. Hra sa tým stáva vôbec prvou hrou ohlásenou na túto novú konzolu, ktorá je zatiaľ známa len pod spomínaným kódovým názvom.

Verzia pre PlayStation 4 bude bežať na Unreal Engine 4, ktorým budú môcť vykresliť skutočne pôsobivý vizuál. New 3DS verzia bude iná, bude sa niesť v klasickom štýle nastolenom na konzole Nintendo DS. Aj keď na oboch platformách pôjde o ten istý titul, New 3DS verzia nebude žiadnym portom, ale úplne samostatnou hrou vytvorenou od základov. Square Enix sa s novým enginom snaží vytvoriť svet Dragon Questu živší ako kedykoľvek predtým. Budeme dokonca môcť loziť po strechách budov a skúmať doslova každý kút.

Hra nebude obsahovať náhodné súboje a nepriateľov budeme môcť našťastie vidieť na obrazovke. Súbojový systém sa ale meniť nebude, nenaberie moderný trend "zakčnievania", bude ťahový a pri bojoch sa budeme prepínať na klasickú bojovú obrazovku. New 3DS verzia ponúkne viac chibi vzľad ako hra na zvyšných platformách a na dolnej obrazovke bude dokonca obsahovať old-school mapu, akú sme mohli naposledy vidieť snáď niekde na 16 bitoch. New 3DS bude po každej stránke handheldovým kúskom.

Pred notový papier si opäť raz zasadne klasický skladateľ Kojči Sugijama, ktorý vo svojich úctyhodných 84 rokoch sľubuje, že spraví všetko preto, aby dokázal pre hru vytvoriť soundtrack. Dragon Quest XI: In Search of the Departed Time sa tak stáva ďalším veľkým japonským titulom, ktorý budúci rok zahreje herné konzoly. Mimochodom, hra bude narozdiel od Dragon Quest X, ktorý bol MMORPG a Dragon Quest IX zameraného na kooperáciu čisto singleplayerovým zážitkom.

Zdroj: Siliconera

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk