Čoskoro bude oznámený dátum vydania Doom Eternal pre Nintendo Switch

Čoskoro bude oznámený dátum vydania Doom Eternal pre Nintendo Switch

 

Kedy budeme môcť vraždiť démonov na cestách?

Herná séria Doom si našla na konzole Nintendo Switch svoje miesto a bolo len otázkou času, kedy sa dočkáme aj najnovšieho prírastku s názvom Doom Eternal. Hra je dostupná na ostatných platformách od 20. marca a vyslúžila si vynikajúce hodnotenia. Marty Stratton z id software sa už dávnejšie vyjadril, že port hry nezaberie veľa času, no na pravdivosť jeho slov stále čakáme. Počas nedávnej diskusie v rámci Gamelab Live 2020 oznámil, že čoskoro budú mať presný dátum vydania Doom Eternal na Nintendo Switch. 

“Čoskoro budeme môcť hovoriť o dátume vydania. Ešte sme ho neohlásili a ani ho nemôžem povedať teraz, no spravili sme obrovský pokrok. Štúdio Panic Button, ktoré na porte pracuje, je podľa mňa majstrom vo svojom odbore. Myslím si, že Doom Eternal bude na switchi rovnako dobrý, ako Doom 2016 a neviem sa dočkať dňa, kedy sa dostane k hráčom,” povedal Marty počas spomínanej diskusie. 

Dodal, že Doom Eternal bude ďalším veľkým krokom pre Switch a všetkých uisťuje, že hra bude prinášať rovnaký zážitok na Switchi, ako na ostatných platformách. Priblížil, že Panic Button sa nesústreďuje len na výkon a grafickú stránku hry. Doom dostane prepracované UI a menu, aby vyzeralo čo najlepšie na menšej obrazovke. Či sú tieto slová pravdivé, alebo ide len o prehnaný marketing, ukáže čas. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk