Mario & Luigi Dream Team - Recenzia

 

Majitelia Nintenda 3DS sa na nedostatok hier, jednoznačne, sťažovať nemôžu. Exkluzívne tituly z dielne Nintenda, patriace medzi najslávnejšie značky tejto spoločnosti, sprevádzajú konzolu takmer od jej vydania. Tituly s Mariom už pomaly nespočítame na prstoch oboch rúk a je tu hneď ďalšia hra s fúzatým inštalatérom. A nie len jedným. Ako už názov napovie, v hre sa nachádza aj Luigi, ktorý mal premiéru už v tohtoročnom Luigi's Mansion 2. Tentoraz si zahráme za oboch bratov v titule Mario & Luigi Dream Team.

Hra nás zavedie do dovolenkovej destinácie princeznej Peach, ktorou je Pi'illo Island. Dream Team Bros. sa na prvý pohľad podobá na minuloročného Paper Maria, ale nájdeme tu viacero odlišností. V úvode nás autori zaplavujú hromadou tutoriálov, ktoré občas vysvetľujú až banálne jednoduché veci a zbytočne len zdržujú. Úvodné zoznamovanie s hrou trvá trochu dlhšie, ale potom sa hra rozbehne a môžete sa naplno venovať záležitostiam na Pi'illo Island.

Ovládanie je jednoduché a rýchlo prejde do krvi. Obe postavy ovládate circle padom a tlačidlo A slúži na výskok pre Maria, stlačením tlačidla B skočí Luigi. Viac tlačidiel na ovládanie nie je potrebných. Vďaka prívetivému ovládaniu s hrou nebudú mať problém ani najmenší hráči.

Mario & Luigi Dream Team Bros. sa odohráva v dvoch svetoch, reálnom a snovom. V tom reálnom sa pohybujete voľne v prostredí ostrova Pi'illo Island a stretnúť môžete rôznych obyvateľov ostrova, napríklad žlté kockové stvorenia. V snovej rovine sa dostávate do Luigiho sna. Tam spočiatku ovládate iba Maria, no neskôr sa k vám pridá spiaci Luigi, ktorý vás bude sprevádzať týmito snami. V hre sa tiež strieda 3D spracovanie s 2D spracovaním. Primárne je hra spracovaná ako 3D, kde sa môžete pohybovať všetkými smermi, ale v niektorých pasážach si zahráte v klasickom 2D pohľade, ktorý je známy z bežných Mario titulov.

Autori zaujímavo spracovali súboje. Tie sa podobne ako v Paper Mario odohrávajú v ťahovom režime. Ak je na rade hráč, môže si zvoliť, na ktorého nepriateľa má zaútočiť. Stlačením tlačidla A útok aktivuje a pri jeho opätovnom stlačení v čase dopadnutia na nepriateľa sa vykoná ešte druhý, dodatočný útok, ktorý uberie protivníkovi ďalšie cenné body zdravia. Keď útočí nepriateľ, je možné buď podľa jeho pohľadu, alebo správania určiť, či bude cieľom Mario alebo Luigi. Potom stačí odskočiť pred útokom protivníka, prípadne ešte lepšie je skočiť naňho a týmto protiútokom ho pripraviť o ďalšie body zdravia bez toho, aby ste stratili vlastné.

Za súboje a ďalšie úlohy ste odmeňovaní skúsenostnými bodmi. Klasický RPG systém umožňuje levelovanie postáv po dosiahnutí určitého stupňa skúsenostných bodov. Potom priraďujete body k jednotlivým vlastnostiam, medzi ktoré patrí napríklad život, útok či obrana. Zaujímavo sú riešené súboje s bossmi, tie už tradične nestrácajú originalitu a v hre sa dočkáme aj mnohých humorných scén.

Po grafickej stránke na tom nie je titul najhoršie, no na 3DS sme už videli oveľa krajšie hry, dokonca aj z Mario série. Hra dokáže zaujať svojou farebnosťou a niektorými prostrediami, ale rozplývať sa nad grafikou nebudete.

Mario & Luigi Dream Team je ďalšou kvalitnou hrou, patriacou pod najsilnejšiu značku Nintenda. Síce jej náplň sme už čiastočne mohli vidieť v podobných hrách a úvodný tutoriál je dosť natiahnutý, ale aj napriek tomu je hra v jadre zábavná, ponúka tradičný humor, je to jednoducho Mario. Fanúšikovia oboch inštalatérov by nemali byť sklamaní.

Informácie o hre

Game Cover
Mario & Luigi Dream Team
Platforma: Nintendo 3DS
Žáner: Plošinovka
Výrobca: AlphaDream
Distribútor v SR: Conquest
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest
Zaujala vás táto hra? Dohodnite si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

75%
 
Fúzatí inštalatéri znovu zasahujú
  Klady
  • humor    
  • súbojový systém
  • meniaci sa svet
  Zápory
  • natiahnutý tutoriál
  • recyklované nápady
korekcia: Peťka Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk