Microsoft predstavuje Nokia 215: Klasika za 30 Eur

 

To, že Microsoft sa v poslednej dobe orientuje skôr na smartfóny strednej a nižšej triedy, nie je žiadna novinka. No to, čo "vyviedol" dnes, nečakal hádamnikto. Uviedol na trh extrémne lacný telefón (áno, čítate správne, nejde o smartfón), ktorý je najlacnejší mobilný telefón na svete s pripojením na internet. Čo okrem toho Nokia 215 ponúkne?

Popravde, to hlavné sme stihli zhrnúť do jednej vety v úvode. Nokia 215 je inak klasický telefón, ktorý by pred desiatimi rokmi urobil na trhu poprask, no v dnešnej dobe zaujme predovšetkým nenáročných používateľov. Svoje miesto si iste nájde aj v podnikovej sfére, keďže podporuje štandard Dual-SIM.

Zaujímavosťou je, že Nokia 215 nedisponuje WiFi príjmačom a tak sa do siete pripojíte len cez mobilné dáta. Nečakajte žiadne závratné rýchlosti, keďže Nokia 215 podporuje len siete druhej generácie (2G), čo ale pre jej potreby plne postačuje. Veľkým pozitívom je prítomnosť prehliadaču Opera Mini a taktiež klienta pre komunikáciu na sociálnej sieti Facebook, Messenger.

1100mAh zaručí telefónu na dnešné pomery nadštandardnú výdrž. Microsoft uvádza, že dokáže prehraváť hudbu až 50 hodín. Za 30 Eur okrem toho ešte ponúkne 2,4-palcový QVGA displej (240x320 pixlov), 0,3Mpx kameru a LED diódu v hornej hrane, ktorá slúži ako svietidlo.  

Nokia 215 sa do predaja dostane v najbližších týždnoch za cenu 30 Eur.

Zdroj:  gsmarena.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk