iPod touch 4. Generácie - Recenzia

 

Na iPod touch 4. generácie som sa tešil hlavne kvôli vychvaľovanému retina displeju a rýchlejšiemu procesoru A4, ktorý poháňa aj iPhone 4 a iPad.

Obsah balenia:

Prehrávač bol zabalený v plastovej krabičke, ktorá obsahuje slúchadla, dátový kábel a rýchlu príručku. Pravdupovediac som očakával aspoň pri tomto modeli pribalenú nabíjačku (nebola ani pri nano, ani pri shuffle) ako to je pri iPhone, ale nedočkal som sa.

Hardware:

Nový iPod touch je o niečo tenší ako predošlý model a má mierne inú stavbu tela. Na pravej strane nie sú žiadne tlačidlá, na strane ľavej sú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a z vrchnej strany je tlačidlo pre vypnutie / uspanie a samozrejme z prednej strany je tlačidlo „home“. Všetko ostatné, ako sme si už zvykli z predošlých modelov sa ovláda prostredníctvom 3,5“ dotykového displeja. Momentálne má neskutočne krásne rozlíšenie 960x640 a to, že sa naň veľmi dobre pozerá, umocňuje použitá nová technológia, pomocou ktorej bol vyrobený retina displej. Avšak, je tu jedno veľké ALE. Nie je to predsa len ten istý displej, ktorý bol použitý pri iPhone 4. Tento má horšie farby a horšie pozorovacie uhly, ale napriek tomu sa naň pozerá veľmi dobre. Asi nemusím písať, že na dotyk reaguje veľmi dobre ako všetky ostatné Apple zariadenia. Samozrejmosťou je multitouch. Nad displejom v strede sa nachádza VGA kamera pre záznam videa, prípadne fotografovanie. Zadná strana je celá chrómová a podľa mňa je to nešťastie, lebo stačí jediný dotyk a odtlačky sú tak viditeľné, že k identifikácii nepotrebujete ani Horacia Caina z CSI. Hlavný fotoaparát sa nachádza na zadnej strane v ľavom hornom rohu, no bez blesku alebo prisvecovacej LED diódy a rozlíšením iba 0,7 Mpx (rozlíšenie 960x720 s pomerom 4:3 pre fotky a rozlíšenie pre video je 1280x720) z čoho vyplýva, že nebola použitá rovnaká optika ako pri iPhone 4. Prístroj poháňa Apple A4 CPU, ktorý bol použitý aj pri iPhone 4 a iPade. Pamäť ram má veľkosť 512 MB.Vo vnútri ďalej nájdeme wifi, bluetooth, ale čo stále nedokážem pochopiť, chýba GPS modul, ktorý by sa tu zišiel.

{gallery}/recenzie/iPodtouch_4th_sokce/1/{/gallery}

Technické parametre:

• 3.5“ retina displej s rozlíšením 960×640
• iPod sa predáva vo veľkostiach 8GB, 32GB, alebo 64GB
• 802.11 b/g/n WiFi
• Bluetooth 2.1
• foťák má 0,7 Mpx a natáča H.264 VGA videá s rozlíšením 960×720 pixelov, do 30 frameov/s a AAC audio
• vnútorný mikrofón pre nahrávanie hlasu a VoIP hovory
• 3.5mm jack konektor
• gyroskop, akcelerometer, svetelný senzor
• 11,1×5,9×0,7 cm; 101 gramov
• Batéria 930 mAh

 

{gallery}/recenzie/iPodtouch_4th_sokce/2/{/gallery}

Software:

Operačný systém použitý v iPod touch je známy asi všetkým. Jedná sa o iOS 4 – operačný systém, ktorý bol použitý aj pre iPhone. Systém ponúka všetky známe funkcie. Samozrejmosťou sú externé aplikácie, ktoré je možné zakúpiť cez iTunes (jedná sa o hry, aplikácie pre úpravu dokumentov a pod., na niektoré programy pre iPod touch a iPhone nájdete onedlho aj na našom portáli). Vďaka wifi sa dajú synchronizovať e – maily, dá sa pripojiť na facebook a pod. V najnovšej verzii iOS 4.1 sa nachádza novinka – Game Center – jedná sa o aplikáciu, pomocou ktorej sa dá spojiť s priateľmi, alebo ľuďmi ktorých povolíte a následne je možné porovnávať výsledky dosiahnuté v hrách. Vďaka novej verzii iTunes tu máme ešte jednu novinku – PING – jedná sa o sociálnu sieť od spoločnosti Apple, ktorá je samozrejme zameraná na hudbu. Používateľ si vytvorí profil, vďaka ktorému môže sledovať čo majú nové priatelia, hudobné skupiny, aké koncerty sa konajú a kto sa ich zúčastní a sú umožnené aj komentáre.

{gallery}/recenzie/iPodtouch_4th_sokce/3/{/gallery}

Kvalita zvuku:

- je rovnaká ako u iPod nano, čo považujem za výrazne plus. Po pripojení externých reproduktorov je zvuk pomerne pekný, čistý a detailný

retina displej
procesor
hmotnosť
kvalita zvuku

nie je pribalený adaptér
lesklá zadná strana, ktorá sa hneď „zacapká“
foťák
chýba GPS modul
PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Záver:

iPod touch je celkom fajn zariadenie, ale vzhľadom na to že som majiteľom iPhone 3GS, určite by som si ho nekúpil, lebo mi tam chýba GPS a zadná strana tiež nie je výhra. Ak by som chcel čisto iba prehrávač, radšej by som siahol po novom iPod nano.
 

{gallery}/recenzie/iPodtouch_4th_sokce/4/{/gallery}

{gallery}/recenzie/iPodtouch_4th_sokce/5/{/gallery}

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk