Periwinkle HD - Recenzia

 

Mobilným hrám sa na stránkach portálu pravidelne nevenujeme. Z času na čas však spravíme výnimku, a to v prípade, že ide o unikátny titul, domácu tvorbu alebo nás aplikácia zaujme iným spôsobom. Periwinkle spadá do kategórie „Made in Slovakia", avšak zaujme aj niečím iným. Veď kedy ste naposledy videli, aby v hre uniesli holubicu mimozemšťania?

To samozrejme nenechá jej holuba chladným Ten bude v 16 úrovniach verbovať ostatných holubov, aby spoločne postavili raketoplán, holubičiu ženu zachránili a žili šťastne až do smrti. Hoci ide na prvý pohľad o jednoduchú úlohu, hra vás prekvapí svojou náročnosťou. Ak sa pozrieme na aktuálny trh s mobilnými hrami, vidíme rozrastajúci sa F2P mor a umelé mantinely, ktoré vás čakajú na každom kroku. Periwinkle HD, si v tomto smere zaslúži pochvalu. Je to hra, ktorá funguje na bežnom finančnom modeli – zaplatíte necelé euro a hráte sa bez ďalších poplatkov. S tým však súvisí výzva, osloviť hráčov, ktorí by sa o váš výtvor začali zaujímať.

Periwinkle HD ponúka bezplatnú lite verziu, ktorú odporúčame vyskúšať. Zistíte, či vás táto hra dokáže zabaviť alebo nie. Jej hrateľnosť je totiž svojim spôsobom špecifická a dosť sa odlišuje od toho, čo bežne telefóny ponúkajú. Najmä z hľadiska náročnosti vás možno prekvapí. Dvojnásobne, ak hľadáte zábavku pre vaše ratolesti. Sami sme sa pri hraní prichytili, že opakujeme úroveň častejšie, ako je obvyklé. Periwinkle vyžaduje opatrný postup, v opačnom prípade vás nemilosrdne pošle na začiatok levelu.

Hrateľnosť je jednoduchá. Holuba ovládate dotýkaním sa displeja – vták priamočiaro doletí na zadané miesto. Nečakajte fyzikálne zákony, pozor si budete dávať iba na jeho výdrž. Holub potrebuje pravidelne oddychovať. Ďalším obmedzením sú prekážky, ktoré sú rozložené po jednotlivých úrovniach. Ich hustota postupne rastie, čo zvyšuje náročnosť hrania a niektorých jedincov môže odradiť. Jednotlivé herné úrovne môžeme totiž definovať ako prekážkové dráhy, a častokrát stačí jedna chyba, ktorá vás pošle na začiatok úrovne.

Cieľom hráča je zhromaždiť dostatočne veľký zástup ostatných holubov – v každej úrovni je ich 10. Ak úroveň dokončí menej ako 6 holubov, daný level je považovaný za neúspešný. Problémom je, že jedna chyba vám často zabije všetkých alebo prevažnú väčšinu holubov, čo nepriamo znamená game over. Niet nad to, ak takúto fatalitu vykúzlite svojou (ne)šikovnosťou na poslednej prekážke v danej úrovni. Ak prídete o jedného, dvoch vtáčích jedincov, môžete si ich za vyzbierané mince oživiť. Avšak v prípade väčšieho počtu máte smolu. Vývojári totiž umožňujú použiť iba mince, ktoré získate v danej úrovni, čo trochu znižuje ich zmysel. Jedinou možnosťou je reštart.

K tomu si ešte pripočítajme to, že niekedy sa umelou inteligenciou ovládané holuby zaseknú a vy sa musíte pre ne vracať. Ideálne, ak si potom sadnú na prekážku, ktorá vás zabije. To sa nám však stalo zatiaľ iba raz. Autori síce do hry zakomponovali jednoduchý príkaz, ktorý ostatným holubom povie, aby vás počkali na danom mieste, resp. nasledovali, avšak ten situáciu nezachraňuje. Pri hraní sme totiž mali pocit, že hre chýba spád. Periwinkle nerešpektuje akčný prístup – cestou k úspechu je opatrné hranie, ktoré však môže po pár neúspešných pokusoch omrzieť. A neúspech nie je ničím neobvyklým alebo sme iba nešikovní. Ako ste na tom so šikovnosťou vy, vám napovie aj bezplatná demo verzia.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Periwinkle HD
Platforma: iOS
Žáner: arkáda
Výrobca: Minty Owl Games
Distribútor v GB: Nessie Productions / AppStore
Distribútor v SR: Nessie Productions / AppStore
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Nessie Productions
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

60%
 
"Holub má svoje čaro, ale masy neohúri."
Klady
  • zápletka
  • roztomilá grafika
  • cena
  • bez mikrotransakcií
Zápory
  • rýchlo omrzí
  • pre deti prehnaná náročnosť
  • niekedy neposlušná AI
korekcia: Paulina Postihačová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk