Belkin LIFPROOF LET’S GO! - Recenzia

 

Mobilné telefóny, predovšetkým tie s logom nahryznutého jabĺčka, sa v posledných rokoch stali nesmierne populárne. Pre mnohých sú nevyhnutné pri práci, u niekoho je to imidž, pre iných závislosť. Nech je to ako chce, dnes je už naozaj ťažké predstaviť si fungovanie bez tohto technologického výdobytku. Mobily nám robia spoločnosť všade. 

V práci, v škole, doma, v bare s priateľmi, pri opekaní, pri turistike v horách alebo pri objavovaní krás iných krajín. Sú s nami pri vode, na slnku, slúžia nám v daždi i v snehových kalamitách. Ten, komu na svojom telefóne záleží a má vo zvyku nosiť ho všade so sebou, už určite rozmýšľal o tom, ako ho čo najlepšie ochrániť pred množstvom nástrah, ktoré na neho číhajú doslova na každom kroku...

Do našej redakcie sa dostal obal vyrobený špeciálne pre telefóny iPhone 4/4S– LIFEPROOF Let’s Go!, ktorý sľubuje vysokú odolnosť za všetkých podmienok.

Obsah balenia

1. Predná časť obalu,
2. zadná časť obalu,
3. pozlátený adaptér na slúchadlá,
4. handrička z mikrovlákna,
5. kartička zákazníckej podpory.

Detaily a popis

Balenie je pútavé a disponuje veľkým množstvom informácií a reklamne znejúcich textov. Samotný obal je mierne robustný a v ruke vyvoláva pocit naozajstnej pevnosti, ktorá je pri produkte tohto typu veľmi dôležitá.

Dizajnovo dostala väčšiu pozornosť predná časť obalu, ktorá tvorí pevnú kostru obsahujúcu všetky ovládacie prvky a tlačidlá, na ktoré sme zvyknutí z používania iPhonov. Nachádza sa tu prispôsobený „home button“, tlačidlo na zapínanie, aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti či možnosť stišovania telefónu. V hornej časti, v mieste konektora Jack 3,5, sa nachádza odnímateľné tesnenie zabraňujúce vniknutiu vody alebo iných nežiaducich prvkov. Samotný rámik je vystužený polykarbonátom a potiahnutý elastomerom na tlmenie prípadných nárazov. Príjemným prekvapením je rozhodnutie ponechať možnosť používania prednej kamery vďaka použitiu priehľadného plastu. To najdôležitejšie, čím je obal vybavený, predstavujú vodeodolné akustické ventily na všetkých mikrofónoch a reproduktoroch. 

Zadný kryt je tvorený vzduchotesnou plastovou násadkou, presne a tesne pasujúcou na predný kryt. Kryt bol navrhnutý s ohľadom na vlastnosti skla, z ktorého je iPhone vyrobený, a preto je vnútorná strana zadného obalu doplnená o drobné výstupky, ktoré zabraňujú jeho prilepeniu sa. Veľmi dôležitým faktorom je optické sklo s antireflexnou šošovkou, ktoré chráni fotoaparát a vstavaný blesk, ale zároveň dovoľuje využívať túto dôležitú funkciu bez obmedzení. Na spodnej časti sa nachádza uzatvárateľné veko, ktorého úlohou je sprístupnenie 30-pinového konektora pre nabíjanie a synchronizovanie telefónu s iTunes, no zároveň ho veľmi pevne kryje. Na zadnej strane sa nachádza výstražná nálepka v anglickom jazyku, ktorá upozorňuje na všetko dôležité predtým, ako telefón „hodíte“ do vody.

Špecifikácia a vlastnosti

? Obal je odolný voči vode, špine, snehu a nárazom,
? vodeodolný je až do 2m,
? navrhnutý tak, aby telefón prežil rôzne pády a nárazy,
? ultratenká fólia pre zaručenie čo najlepšieho dotykového ovládania,
? samotný obal má hĺbku iba 10,8mm,
? sklo s dvojitou antireflexnou vrstvou.

Skúsenosti a postrehy

Ovládanie
V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že akákoľvek pridaná vrstva nad dotykový panel vždy zhorší komfort používania. V druhom rade je potrebné zdôrazniť, že tento obal nie je vyrobený na úplne bežné používanie. S ohľadom na tieto fakty, musíme povedať, že telefón je možné ovládať pomerne dobre. Nie je na mieste čakať stopercentnú presnosť. Pri jeho používaní dochádzalo k zvýšenému počtu nepresností pri písaní správ či emailu a pri hraní hier mierne kazil dojem. Na druhej strane, málokto si bude brať telefón so sebou do bazéna, preto aby hral Plants vs. Zombies 2.

Fotenie a natáčanie
Rozumnejším využitím skrytého potenciálu bude zhotovovanie vodných a podvodných fotografií a videí. V tomto prípade bude príjemným spoločníkom a väčšine používateľom poskytne možnosti, ktoré pred nimi boli dovtedy skryté. Samozrejme, každý ďalší optický člen v optickej sústave mierne zhoršuje kvalitu zhotovovaných záberov, ale je potrebné to akceptovať ako daň za nové možnosti.

Počúvanie hudby a pozeranie filmov
Využívanie multimediálnych možností zhoršoval fakt, že sa jedná o plne uzavretý obal a teda zvuk prehrávaný vnútri rezonuje a zapríčiňuje nepríjemné vibrácie plastov. Pochopiteľne, opäť sa jedná o kozmetický nedostatok, ktorý je nutné akceptovať vzhľadom k tomu, na čo bol obal prvotne vytvorený.

Záver – celkové zhodnotenie

Výrobca sľubuje štyri základné výhody vo forme odolnosti vášho telefónu vďaka používaniu tohto obalu, t.j. odolnosť voči vode, prachu, snehu a nárazom. Je mnoho ľudí a skupín, pre ktorých je takýto odolný kryt doslova ako stvorený. Športovci, robotníci či ľudia, ktorí si veľmi nevedia dávať pozor na svoje veci, by naozaj mali začať uvažovať nad investíciou, ktorou by predĺžili životnosť svojmu „iMiláčikovi“. To však neznamená, že tento výrobok je určený len im. Koľkokrát sa vám stalo, že vám telefón vypadol z vrecka pri nastupovaní do auta? Koľkokrát dostal váš telefón nechcenú sprchu po nešikovnom rozliatí nápojov pri spoločnom stole? Koľkokrát ste svoj mobil sušili po letnej búrke a koľkokrát ste ho kriesili po tom ako sa s ním hralo vaše dieťa či domáci miláčik? Dôvodov, prečo začať uvažovať nad kúpou LIFEPROOF LET’S GO je ozaj veľa...

Informácie o produkte

Game Cover
Prva.sk
Belkin LIFPROOF LET’S GO!
Systém: -
Type:Obal na iPhone
Developer:
Publisher in SR:
Cena: 75
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Belkin

Naše hodnotenie

80%
 
Oolný obal pre iPhone 4 a iPhone 4S
  Klady
  • chráni iPhone proti vode, špine, snehu a nárazom
  • vodotesný až do 2m
  • všetky funkcie telefónu sú s ním dostupné
  Zápory
  • špina pri nasadzovaní obalu môže zapríčiniť poškriabanie displeja
  • zhoršuje ovládanie dotykovej obrazovky
  • rezonovanie zvuku v obale
  • cena
korekcia: Petra Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk