Run Sheldon - Recenzia

 

Nezávislé štúdio Bee Square prináša na všetky iOS zariadenia titul zo žánru takzvaných "endless runner" hier, ku ktorým sa zaraďuje aj populárny Temple Run. V hre Run Sheldon sa chopíte úlohy korytnačky a vašou úlohou je zabehnúť čo najďalej. Hra je už dostupná zadarmo na digitálnom App Store obchode.

 

Cieľ hry je jasne stanovený už v úvode. Dostať sa čo najďalej. Vaším zverencom je malá korytnačka Sheldon, bežíte s ňou ako o život smerom zľava doprava. Do cesty sa vám budú priplietať zajace, ktorým je potrebné sa vyhýbať, prípadne skočiť na nich zhora. V opačnom prípade vás to bude stáť život. Pri vašom behu si prezriete viacero prostredí, napríklad trávnaté plochy, vodopády či vznášajúce sa platformy, ktoré sa striedajú po niekoľkých odbehnutých metroch.

Herný svet je posiaty zlatými mincami, ktoré je dôležité zbierať. Za tie si potom kupujete rôzne vylepšenia, alebo sa vykúpite zo smrti. Sheldon disponuje len jedným životom, stačí malá chyba a je koniec. Ak však máte dostatočný počet mincí, zaplatíte a hra pokračuje ďalej. Čím ďalej postupujete hrou, tým je vaše vykúpenie do sveta živých drahšie.

Na ovládanie je hra jednoduchá, tým pádom je určená širokému publiku. Ťuknutie po displeji vyvolá skok a pridržanie prsta znamená väčší skok. Ovládanie si rýchlo osvojíte. Jej chytľavosť spôsobí, že sa od nej len ťažko odtrhnete a stále sa budete pokúšať prekonávať vlastné skoré. Prístupnosť širokému publiku a chytľavosť hry jednoznačne chválime.

Aby sa priamočiary beh o niečo oživil, boli do hry pridané power-upy. Tie sú náhodne rozhádzané a ich zobratie vám umožní lietať či odrážať sa vo vzduchovej bubline. Power-upy môžete následne vylepšovať za zozbierané mince. V hre sa nachádza aj viacero druhov nepriateľov. Niektoré zajace stoja na mieste, iné utekajú proti vám a ďalšie do toho ešte aj skáču. Počas behu plníte aj viacero výziev, ktoré vám zvyšujú level. Výzvy pozostávajú z rôznych úloh, napríklad je potrebné zabehnúť 1000 metrov alebo chytiť v jednom behu určitý počet power-upov.

Po grafickej stránke je hra veľmi pekná. Kreslenú grafiku vhodne dopĺňajú animácie postáv a dobre sa na to pozerá. Škoda, že hre chýba nejaká hlbšia náplň, takto je možné, že po určitom čase môže prestať baviť. Na druhej strane sa zozačiatku budete baviť a keďže je zadarmo, tak sa určite oplatí minimálne hru vyskúšať. Fanúšikom sociálnych sietí bude po vôli aj integrované prepojenie s Game centrom, Facebookom a Twitterom.
 

Informácie o hre

Game Cover
Run Sheldon
Platforma: iOS
Žáner: Endless runner
Výrobca: Bee Square
Distribútor v SR: App Store

Naše hodnotenie

70%
 
Škoda, že hre chýba nejaká hlbšia náplň, takto je možné, že po určitom čase môže prestať baviť.
  Klady
  • chytľavé
  • jednoduchá ovládacia schéma
  • podarená grafika
  Zápory
  • chýba hlbšia náplň
  • po čase môže omrzieť
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk