Ski Jumping Pro - Recenzia

 

Zimné športy sa tešia u nás pomerne veľkej popularite. Či už je to ľadový hokej alebo také lyžovanie. Práve druhé menované je vďaka našim krásnym horám v tomto zimnom období v kurze. Lyže sa dajú využiť aj v inej disciplíne, tá už síce nie je tak ľahko prístupná pre každého. Hovorím o skokoch na lyžiach a keď už nie na svahu, tak zaskákať si môžete aspoň v Ski Jumping Pro.

Hru prináša na iOS zariadenia štúdio Vivid Games, ktoré nie je na tejto platforme žiadnym nováčikom. Na Appstore už majú niekoľko hier, vrátane pomerne úspešného titulu Real Boxing. Pri zapnutí hry si hráč hneď vytvorí svoj profil. Ten v podstate pozostáva len z výberu krajiny, medzi ktorými nechýba ani Slovensko.

Samotná hra ponúka dva herné módy, a to kariéru a rýchlu hru, v tomto prípade nazvanú rýchly skok. V rýchlej hre sú už od začiatku sprístupnené všetky trate a slúži skôr len na tréning. Mód kariéry je na dlhšie a delí sa ešte na päť menších turnajov. Nachádza sa tu Continental Cup, World Cup, 4 Hills Tournament, Ski Flying World Cup a Team Tour. Počas hrania kariéry ich hráč absolvuje všetky.

Jednotlivých oblastí, kde si zaskáčete, je pomerne dosť a trate sú modelované podľa reálnych predlôh. Navštívite nórsky Trondheim, Sapporo v Japonsku, český Harrachov či rakúsky Innsbruck a mnohé ďalšie. Ovládanie titulu je jednoduché a intuitívne, počas hrania stačí trikrát ťuknúť na displej v správny čas, a to pri štarte, pri začatí skoku a napokon pri pristávaní. V momente, kedy sa zmenšujúca kružnica stretne s kruhom v strede, je potrebné ťuknúť po displeji pre excelentné skóre. Ovládanie síce je jednoduché, ale robiť dookola to isté po čase prestane baviť.

Náročnosť si môžete zvoliť Casual alebo Pro. Pri možnosti Pro ešte počas hrania kontrolujete aj balans postavy. Pri postupe hrou zarábate peniaze, za ktoré si potom kupujete nové vybavenie, čím sa zlepšujú schopnosti postavy. Peniaze je možné investovať do kupovania nových prílb, kombinéz, lyžiarok, rukavíc a napokon aj lyží. Každé z vybavení vylepšuje určitú schopnosť. Zvyšovanie schopností je možné aj pomocou hviezdičiek. Tie sa dajú získať dvomi spôsobmi. Buď si premeníte peniaze v hre, ktoré ste zarobili na hviezdy, alebo si ich môžete dokúpiť prostredníctvom mikrotransakcií.

Po vizuálnej stránke je titul vydarený. Hra je z pohľadu prvej osoby, takže počas skákania máte výhľad na pekné scenérie a prostredie je spracované pomerne detailne. Pri zjazde dodáva rozmazaný pohľad spolu so snehom bijúcom do tváre slušný pocit rýchlosti.

Hier, týkajúcich sa tohto športu nie je veľa, takže fanúšikov rozhodne poteší. Hra je ideálna počas ciest autobusom či vlakom, keďže pri nej pomerne rýchlo ubehne čas. Na druhej strane Ski Jumping Pro rýchlo omrzí, keďže celá hra je o tom istom. Ovládanie prejde rýchlo do krvi, ale ťukanie trikrát na displej nie je žiadnou výzvou.

Informácie o hre

Game Cover
Ski Jumping Pro
Platforma: iOS
Žáner: Šport
Výrobca: Vivid Games
Distribútor: Appstore
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Vivid Games

Naše hodnotenie

65%
 
Skoky na lyžiach na cesty
  Klady
  • grafika
  • prístup pre každého
  • pocit z rýchlosti
  Zápory
  • rýchlo prechádza do stereotypu
  • málo módov
  • príliš jednoduché ovládanie
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk