Blue Head a I am Doctor - Recenzia

 

V poslednej dobe sa herný priemysel stále viac a viac rozvíja na mobilných zariadeniach. Inak tomu nie je ani pri tabletoch, keďže sa tiež radia medzi tieto zariadenia. Veď predsa hry na dlhé cesty a odreagovanie vždy prídu vhod. Tento segment si veľké začiatočné imanie nevyžaduje a zisk môže byť obrovský. Ako to teda vyzerá pri slovenských hrách „Blue Head“ a „I am Doctor“?

Začneme tou, aspoň pre mňa, menej zaujímavou z dvojice hier. V hre na doktora si zahráte remake klasických „Don’t touch the wall“ hier. Po slovensky - hier, v ktorých ide o to, aby ste sa objektom nedotkli stien. V tomto prípade budete z tela pacienta vyťahovať všakovaké predmety od kostí, cez kúsky jedla až po bijúce srdce, ktoré sa zväčšuje. V neskorších leveloch vám toto ťahanie ešte skomplikujú rozličné nestatické zábrany, ktoré si budú vyžadovať kus koncentrácie.

V druhej hre, ktorá má omnoho zaujímavejší koncept, sa budete hrať so zápalkami. Horieť síce nebudú, avšak precvičia vašu pamäť. Na začiatku každého levelu sa totižto zjaví na zemi tvar, ktorý budete z týchto zápaliek musieť vyskladať. Problém však nastáva vtedy, keď daný tvar po pár sekundách z obrazovky zmizne a z presného polohovania zápaliek sa môže stať celkom ťažká práca.

Čo sa týka technického spracovania oboch hier, je veľmi strohé a jednoduché. To avšak neznamená, že by malo byť zlé. Zvukové spracovanie mi pri hre na doktora prišlo miestami až otravné. Zvuk som radšej vypol. Výkrik, ktorý znie, akoby ste niekoho pichli nožom do pupku, vyslovene reže uši. Nie je teda práve najpríjemnejší. A tobôž nie, keď je použitý pri každom vašom omyle. Samozrejme, že bez zvuku by to bolo horšie, ale proste miestami tento zvuk poriadne iritoval. Hlavne pri ťažších leveloch. Graficky „I am Doctor“ vyzeral tak, akoby bol nakreslený v painte. V Blue Head boli už použité textúry, a tak hra pôsobila trocha krajšie. Škoda, že chýbali výraznejšie efekty. Síce sa na nich hra založiť nedá (ok, Call of Duty je výnimka), ale aj do jedla treba pridávať korenie s rozvážnosťou.

Koniec koncov, „Blue Head“ si viem predstaviť ako zábavku pod lavicou. A v podstate „I am Doctor“ tiež. A na to, že šlo o prvotiny od slovenského autora, hry vôbec neboli zlé. Angry Birds som proste neočakával a ani som ich nedostal. Spokojnosť.

lacné
slovenské
zabaví

zábava nevydrží až tak dlho
dobrý koncept, avšak málo "okorenený"

70%
Minimálne systémové požiadavky

iOS 4.2 a novší

VÝROBCA Peter Považan
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Itunes
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na itunes

 

Korekcia: Lenka Macsaliová

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk