Fortnite sa na iOS zariadeniach tak skoro neobjaví

Fortnite sa na iOS zariadeniach tak skoro neobjaví

 

Počkáme si asi ešte niekoľko rokov.

Epic Games sa už niekoľko mesiacov vláči po súdoch so spoločnosťou Apple. Celú túto kauzu spôsobil pokus Epic Games o obídenie povinného 30% odvodu pre Apple pri platbách vo Fortnite. Apple na tento pokus reagoval stiahnutím hry z distribúcie a Epic zas na to reagoval žalobou za zneužívanie monopolného postavenia. Súdny verdikt v USA je na svete a dá sa povedať, že prehrali obaja, no vojna sa neskončila.

Po tomto súdnom verdikte sa totiž šéf Epicu Tim Sweeney pokúsil dostať Fortnite späť na App Store a to s dodržaním všetkých podmienok, ktoré Apple požadoval a v ktorých mu dal za pravdu aj súd. Apple totiž ešte počas súdneho konania vyhlásil, že Fortnite sa môže kedykoľvek vrátiť na App Store v prípade, ak sa rozhodne dodržiavať podmienky obchodu.

Zdá sa však, že všetky mosty boli spálené a Apple a Epic sú teraz skôr v bitke pomstychtivosti. Apple totiž odmietol pridať Fortnite späť na App Store s odôvodnením, že všetky žiadosti o znovuzaradenie Fortnite do ponuky budú odmietnuté a to až do momentu, pokiaľ rozsudok súdu nebude právoplatný a neodvolateľný.

Problém je akurát v tom, že tento proces sa môže natiahnuť až na obdobie piatich rokov, čo pre Epic predstavuje stratu v stovkách miliónov dolárov: „Apple klamal. Apple strávil rok tým, že svet zavádzal, že privíta návrat Epicu na App Store keď sa spoločnosť zaviaže, že bude dodržiavať všetky pravidlá ako ostatní. Epic súhlasil, no Apple cúvol v ďalšej ukážke zneužívania monopolného postavenia nad miliardami zákazníkov,“ napísal šéf Epic Games Tim Sweeney na Twitteri.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk