Microsoft: Xbox herné streamovanie pre iOS a PC „nie je veľmi ďaleko“

Microsoft: Xbox herné streamovanie pre iOS a PC „nie je veľmi ďaleko“

 

Inštruktážne video.

Hráči na Androide si môžu už niekoľko mesiacov vychutnávať hranie Xbox hier na svojom smartfóne. Majitelia iOS zariadení však nie a aj keď nechceme veľmi ukazovať prstom, tak asi je jasné, že je to maslo na hlave spoločnosti Apple, ktorá nastavila také podmienky fungovania Xbox Game Pass aplikácie na App Store, že pre žiadnu hernú spoločnosť nedáva zmysel, aby sa na App Store snažila dostať. Preto tam napríklad nebola ani služba Google Stadia.

Amazon však ukázal cestu, ako na to a prakticky ide o to, že streamovacia služba nefunguje na iOS vo forme aplikácie na App Store, ale vo forme web stránka, ku ktorej môžete mať prístup bez požehnania spoločnosti Apple. A tak tento príklad nasledujú aj ostatní a Microsoft nie je výnimkou.

Na príchod Xbox herného streamovania na iOS však stále čakáme, no podľa Microsoftu už nebudeme musieť čakať dlho. Vice-prezident tejto služby Kevin Lachapelle totiž v novom inštruktážnom videu pre službu povedal: „Už sme ohlásili, že službu prinesieme pre iOS a PC na začiatku tohto roka. A aj keď vám nedám presný dátum, tak môžem povedať, že to nie je veľmi ďaleko.“

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk