Už vieme dátum, kedy sa Epic Games a Apple stretnú na súde

Už vieme dátum, kedy sa Epic Games a Apple stretnú na súde

 

Prelomenie sváru.

Epic Games a Apple sú v spore už takmer rok a to kvôli povinnému 30% odvodu platieb v mikrotransakciách Fortnite pre spoločnosť Apple na platforme iOS. Epic za tým vidí zneužívanie monopolného postavenia a Apple zas ochranu spotrebiteľov. Takže každý si prihrieva svoju polievočku.

A zatiaľ čo sa tento spor rozširuje do ďalších krajín, tak ten pôvodný, ktorý bol podaný v Kalifornii už dostal dátum a bol aj určený spôsob pojednávania. Sudkyňa Yvonne Gonzales totiž rozhodla, že pojednávanie sa uskutoční 3. mája 2021 a účastníci sa ho budú musieť zúčastniť osobne a to napriek pandémii COVID-19.

Gonzales totiž určila podmienky, ako udržať zúčastnené strany v bezpečí a to vďaka povinnej dvoj-týždňovej karanténe pred pojednávaním a limitovaním počtu účastníkov, ktorí budú na pojednávaní prítomní. Ak by to však situácia nedovoľovala, tak Gonzales pripúšťa aj vypočúvanie cez Zoom.

Sudkyňa totiž predpokladá, že účastníci pojednávania budú viac motivovaní vypovedať bez ovplyvňovania keď sa pojednávania zúčastnia osobne.

Uvidíme teda, ako tento spor dopadne. Implikácie tohto rozhodnutia môžu byť totiž obrovské. V prípade, ak by spor vyhrala spoločnosť Epic Games, tak by Apple musel umožniť na svojej platforme vydávať hry a aplikácie, ktoré nepochádzajú z App Store a tie by tak nemuseli odvádzať 30% z každej transakcie pre Apple. A vzhľadom na to, že veľká časť príjmov Applu pochádza práve z App Store, tak by bol finančný dopad tohto rozhodnutia obrovský.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk