Hráči Fortnite na iOS sa hry nedočkajú ešte veľmi dlhú dobu

Hráči Fortnite na iOS sa hry nedočkajú ešte veľmi dlhú dobu

 

Apple totiž priniesol ďalšie obmedzenie.

Zatiaľ čo všetci hráči na ostatných platformách si užívajú novú sezónu Fortnite, ktorá sa venuje primárne Marvel hrdinom, tak milióny hráčov Fortnite na iOS a macOS majú bohužiaľ smolu. Kvôli roztržke medzi spoločnosťami Epic Games a Apple o to, či má Apple nárok na 30% odvod z každej transakcie na App Store bola totiž hra kompletne stiahnutá z obchodu a momentálne sa k nej hráči nemôžu dostať.

A vyzerá to tak, že sa veľmi dlhú dobu ani nedostanú. Apple totiž odstránil z App Store kompletne celý Epic Games vývojársky účet, čo sa síce vedelo. No nevedelo sa, že Apple stanovil podmienku, ktorá hovorí o tom, že Epic Games nebude môcť znovu požiadať o vytvorenie vývojárskeho účtu a to až po dobu jedného kalendárneho roka.

V praxi to znamená, že Epic Games bude môcť Fortnite znovu vydať na iOS/macOS najskôr až 28. augusta 2021. Spoločnosť Epic Games však voči tomuto rozhodnutiu podala sťažnosť, no je zrejmé, že aj keby sa súčasný spor vyriešil, tak Apple môže Fortnite udržať na trestnej lavici ešte veľmi dlhú dobu. Je teda asi celkom logické, že najlepším rozhodnutím pre tých, ktorí nevedia bez Fortnite vydržať je zaobstarať si inú platformu na ktorej budú túto populárnu Battle Royale hru hrať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk