Samsung prenáša najnovšie funkcie z radov Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 na predchádzajúce zariadenia
Update

Samsung prenáša najnovšie funkcie z radov Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 na predchádzajúce zariadenia

 

Spoločnosť Samsung prostredníctvom novej aktualizácie pridáva vybrané funkcie z najnovšieho užívateľského rozhrania One UI do predchádzajúcich generácií zariadení. Tento významný krok je súčasťou pokračujúceho úsilia spoločnosti o vylepšovanie ekosystému Galaxy, ktoré pomáha maximalizovať mobilnú produktivitu a zábavu. Aktualizácia pomôže sprístupniť špičkové inovácie predstavené na zariadeniach Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 viacerým užívateľom po celom svete.

Aktualizácia softvéru One UI 5.1.1, ktorá ponúka pohodlnejšie používanie a vylepšené funkcie, bude distribuovaná na zariadenia Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 už tento mesiac, a potom ju obdržia zariadenia Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2 a Z Flip. Používatelia tabletov Galaxy Tab S8, Tab S8+, Tab S8 Ultra, Tab S7, Tab S7+, Tab S7 FE, Tab S6 Lite, Tab A8, Tab A7 Lite, Tab Active3 a Tab Active4 Pro sa v rámci aktualizácie One UI 5.1.1 dočkajú tiež niekoľkých nových užívateľských funkcií. Okrem toho dostanú kľúčové aktualizácie z One UI 5 Watch aj majitelia hodiniek Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic.

Využite nové spôsoby interakcie s vašim zariadením

Rozhranie One UI 5.1.1 pomáha používateľom Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 užívať si obľúbené médiá a obsah ľahšie ako kedykoľvek predtým vďaka mnohým vylepšeniam režimu Flex, ktorý mení zobrazenie aplikácií podľa uhla otvorenia displeja.

Súčasná aktualizácia uľahčuje zobrazenie alebo skrytie panelu režimu Flex Mode. Pri skladaní telefónu v režime Flex2 sa bude ikona panelu objavovať na obrazovke a umožní ľahký prístup. Panel, ktorý si môžete prispôsobiť svojim preferenciám jednoduchým pretiahnutím ikony na lištu nástrojov, uľahčuje používanie viacerých okien,3 zhotovovanie kópií obrazovky a pod.

V novej aktualizácii sa lišta pre prehrávanie médií, doplnená o tlačidlá pre 10-sekundový posun vpred/vzad a prístup k funkciám, zobrazí pri aktivácii panela režimu Flex na jednom praktickom mieste. Keď zatlačíte na lištu ukazovateľa priebehu prehrávania, môžete rýchlo prechádzať obsah média. Pri sledovaní filmu v režime Flex2 si môžete jedným klepnutím opakovane prehrávať obľúbené pasáže alebo preskakovať niektoré nezáživné scény. Počas prehrávania môžete tiež otvoriť nové okno odpovedať na správu alebo prechádzať recenzie filmu na internete.

Robte viac vecí naraz pre všestrannejšie využitie vášho zariadenia

Nová verzia prináša vylepšenie multitaskingu pri skladacích zariadeniach a tabletoch. Pri sledovaní videa na zariadeniach Galaxy Z Fold4, Z Flip4 alebo Tab S8 môžete ľahko otvoriť vyskakovacie okno aplikácie Samsung Internet a niečo vyhľadávať, zatiaľ čo sa obsah ďalej prehráva. Po dokončení prezerania je možné vyskakovacie okno ľahko pretiahnuť a prichytiť na okraj obrazovky. Ak chcete aplikáciu Samsung Internet znovu používať, jednoducho kliknite na minimalizované vyskakovacie okno, aby sa otvorilo na predchádzajúcej pozícii.

Nová aktualizácia podporuje jednoduchšie ovládanie obrazovky a používanie rozdeleného zobrazenia. Jednoduchým dlhým stlačením a podržaním úchytu v hornej časti vyskakovacieho okna môžete toto okno intuitívne posúvať a prepnúť do zobrazenia viacerých okien na rozdelenej obrazovke.

Na hlavnej obrazovke skladacieho smartfónu alebo tabletu je teraz podporované preťahovanie položiek oboma rukami takže, môžete napríklad jednou rukou otvoriť požadovanú aplikáciu a druhou pretiahnuť súbor, ikonu aplikácie alebo inú položku do cieľového priečinka alebo umiestnenia. Toto vylepšenie pomáha urýchliť ľahké zdieľanie viacerých fotografií z vašej Galérie prostredníctvom aplikácie pre zasielanie správ.

S najnovšou aktualizáciou môžu používatelia Galaxy Z Fold4 a Tab S8 dosiahnuť vyššiu produktivitu pri práci aj zábave vďaka inovatívnym vylepšeniam hlavného panelu, ktorý teraz umožňuje bleskurýchle prepínanie úloh s prístupom až k štyrom posledným aplikáciám.

Zlepšite starostlivosť o svoje zdravie a prezentujte svoju osobnosť s hodinkami Galaxy Watch

Aktualizácia One UI 5 Watch prináša do zariadenia radu Galaxy Watch5 a Watch4 viac personalizovaných wellness funkcií, ktoré vám pomôžu dosiahnuť lepší zdravotný stav, a tiež mnoho ďalších možností pre dokonalé zladenie s vašim životným štýlom.

Vďaka vylepšenej funkcii správy spánku môžu užívatelia lepšie porozumieť svojim osobným spánkovým vzorcom prostredníctvom intuitívnejšieho užívateľského rozhrania, ktoré obsahuje podrobnú analýzu faktorov spánkového skóre, informácie o konzistencii spánku a príslušné symboly zvieratiek. Užívatelia majú prístup k službe Sleep Coaching aj priamo na hodinkách, čo im umožňuje pohodlnejšie sledovať svoje pokroky a zostať stále motivovaní.

Okrem toho je pre pokojný spánok dôležité pripraviť aj vhodné prostredie. Keď je čas ísť spať, hodinky Galaxy Watch vám pomôžu zaistiť optimálne podmienky pre spánok tým, že automaticky upravia nastavenia pripojených domácich zariadení. Pri zapnutom režime spánku sa navyše na hodinkách aktivuje snímač neviditeľného infračerveného žiarenia z LED, aby sa minimalizovalo nežiaduce rušivé svetlo.

Aktualizácia One UI 5 Watch vám umožní využívať personalizované fitness nástroje na nastavenie a plnenie vašich cieľov. Funkcia Personalizovaná zóna srdcového tepu analyzuje vaše fyzické schopnosti stanoví päť optimálnych úrovní intenzity behu. Okrem existujúcich viac ako 100 tréningových funkcií môžete teraz zaznamenávať svoje bežecké výkony pomocou funkcie Track Run a dokonca zostavovať a sledovať vlastný tréningový program pomocou funkcie Custom Workout. Používatelia zariadenia Galaxy Watch5 Pro majú k dispozícii ešte viac vylepšených funkcií využívajúcich záznamy trás vo formáte GPX a môžu teraz pohodlnejšie preskúmavať a zdolávať nové trasy prostredníctvom databázy GPX súborov. Okrem toho môžete ľahko vyhľadávať a sťahovať rôzne GPX súbory trás vo vašom okolí. Funkcia Route Workout bola rozšírená o podporu behu a chôdze, a tiež pešej turistiky a jazdy na bicykli.

Užívatelia Galaxy Watch sa dočkajú ešte lepšieho sledovania zdravotného stavu vďaka funkcii upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus (IHRN). HRN je teraz k dispozícii majiteľom hodiniek radu Galaxy Watch5 a Watch4 poskytuje im komplexnejšie informácie o stave srdca.

Užívatelia Galaxy Watch5 a Watch4 majú navyše prístup k ešte väčšiemu výberu štýlových a informatívnych ciferníkov, aby ich mohli dokonale zladiť so svojim štýlom a potrebami. Tiež používatelia Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3 sa budú môcť tento rok na jeseň tešiť na niektoré z týchto nových ciferníkov - Stretched time a Perpetual - a prezentovať tak svoj štýl.

Vylepšený ekosystém Galaxy

Najnovšia aktualizácia používateľského rozhrania One UI optimalizuje ovládanie fotoaparátu smartfónu. Vďaka pridaniu špeciálneho tlačidla rýchleho prístupu na hodinkách Galaxy Watch môžete ľahšie diaľkovo ovládať fotoaparát spárovaného zariadenia Galaxy Z Flip4 priamo zo zápästia, jednoducho prepínať režimy fotoaparátu a dokonca používať funkcie zoomu.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk