ASUS predstavil Zenfone 10, kompaktný smartfón so špičkovým výkonom

ASUS predstavil Zenfone 10, kompaktný smartfón so špičkovým výkonom

 

ASUS predstavil telefón Zenfone 10, svoju novú vlajkovú loď, ktorá má uhlopriečku iba 5,9 palca. Zenfone 10 je vďaka tomu jedným z mála takto kompaktných smartfónov so špičkovým výkonom.

Novinka využíva procesor Snapdragon 8 Gen 2, najmodernejšiu operačnú pamäť typu LPDDR5X a UFS 4.0 úložisko, ktoré zaručujú maximálny výkon. Nová generácia smartfónu prináša v porovnaní s predchodcom o takmer 13 % dlhšiu výdrž batérie bez zmeny jej nominálnej kapacity. Úplne novou funkciou je pohodlné bezdrôtové nabíjanie, ktoré je kompatibilné so štandardom Qi.

AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz poskytuje mimoriadne živé farby a jeho obraz zlepšuje spolupráca so spoločnosťou Pixelworks, ktorá je lídrom v oblasti spracovania obrazu. Výrazných zmien sa dočkal aj fotoaparát smartfónu Zenfone 10. Ten obsahuje novú generáciu šesťosovej hybridnej gimbalovej stabilizácie a využíva nové algoritmy stabilizácie videa. Kvalitu mobilných videí zvyšuje tiež nový systém elektronickej stabilizácie obrazu Adaptive EIS a funkcia priestorového 3D zvuku OZO Audio.

Značného zlepšenia sa dočkal predný fotoaparát s rozlíšením 32 Mpx, RGBW snímačom a 1,4 μm pixelmi, ktorý zaručuje vynikajúce výsledky aj v horšom svetle. Zenfone 10 využíva pokročilé funkcie umelej inteligencie na zlepšenie používateľského zážitku. Telefón sa prispôsobuje potrebám a preferenciám používateľa, od pokročilých  úprav používateľského rozhrania až po inteligentné funkcie fotoaparátu. Cieľom je, aby bola každá interakcia s telefónom intuitívna.

Smartfón sa bude predávať v piatich atraktívnych farbách vrátane troch nových farieb, ktoré sú inšpirované farbami vesmíru. Zenfone 10 je vyrobený s ohľadom na udržateľnosť a obsahuje ekologicky šetrné polykarbonátové materiály na biologickej báze a zvýšený podiel recyklovateľných obalov.

Výkon na dosah ruky: Kompaktný a zároveň výkonný

Zenfone 10 ponúka jednoduché ovládanie jednou rukou a je vybavený špičkovým procesorom Snapdragon 8 Gen 2. Vo výbave má výkonnú operačnú pamäť LPDDR5X 8533 Mb/s a USF 4.0 úložisko. Používatelia teda nemusia robiť kompromisy, pokiaľ hľadajú výkonný telefón, ktorý sa im zmestí do dlane. Zenfone 10 vďaka funkciám Snapdragon Elite Gaming disponuje schopnosťami herného telefónu a ponúka plynulý multitasking.

Pokročilý AMOLED displej v smartfóne Zenfone 10 s obnovovacou frekvenciou 144 Hz ponúka presnosť podania farieb na úrovni Delta E < 1 a mimoriadne plynulý obraz. Displej má široký farebný gamut na úrovni 151,9 % priestoru sRGB a 112 % priestoru DCI-P3, čo prináša mimoriadne živé farby v ľubovoľných podmienkach. Spolupráca so spoločnosťou Pixelworks, ktorá je lídrom v oblasti spracovania obrazu, posúva vynikajúcu kvalitu obrazu na ešte vyššiu úroveň. Zenfone 10 je tiež štýlový, pretože k obľúbeným farebným verziám Starry Blue a Midnight Black sa pridali tri nové farby, ktoré sú inšpirované vesmírom – Aurora Green, Eclipse Red a Comet White.

ASUS pri navrhovaní telefónu myslel aj na našu planétu. Jeho zadný kryt je vyrobený z polykarbonátu na báze biozložky a znižuje spotrebu petrochemických zložiek. Vďaka tomu pomáha v snahe minimalizovať uhlíkovú stopu ASUS produktov. Balenie telefónu je vyrobené z recyklovaného papieru a využíva atrament na báze sóje.

Stabilita na dosah ruky: Šesťosový Hybrid Gimbal Stabilizer 2.0

Druhá generácia šesťosovej hybridnej gimbalovej stabilizácie, ktorá je súčasťou 50 Mpx zadného fotoaparátu, zabezpečuje ešte ostrejšie a stabilnejšie videá a to aj pri pohybe fotoaparátu. Táto  inovatívna gimbalová OIS (optická stabilizácia) sleduje každý pohyb telefónu Zenfone 10 v každom smere a využíva tieto informácie k nastaveniu celého modulu fotoaparátu v reálnom čase. Dokáže kompenzovať posun až o +/- 3°, vďaka čomu pomôže vyhladiť aj tu najdivokejšiu akciu a to bez toho, aby došlo k optickému skresleniu alebo efektu ghostingu. V kombinácii s technológiou ultrarýchleho automatického zaostrovania, ktorá rýchlo zaostruje a plynulo reaguje na zmeny, a hardvérovým algoritmom EIS proti roztraseniu, poskytuje  Zenfone 10 mimoriadne plynulé a profesionálne vyzerajúce akčné zábery.

K vynikajúcim schopnostiam šesťosovej hybridnej gimbalovej stabilizácie 2.0 sa pridáva aj nová technológia Adaptive EIS. Tá využíva integrovaný gyroskop na detekciu pohybu a umožňuje dynamicky upravovať veľkosť zorného poľa, aby boli videá vždy stabilné.

Technológia OZO Audio ponúka používateľom na výber, či chcú eliminovať šum vetra, aby mohli zaznamenať čisté outdoorové zábery, alebo chcú zachytiť pohlcujúci priestorový 3D Surround zvuk s vysokou vernosťou.

Aj pri vypnutej obrazovke majú používatelia rýchly prístup k režimu Light Trail a funkcii Quick Shot. Quick Shot je nová funkcia, ktorá umožňuje okamžité zhotovenie fotografie dvojitým stlačením tlačidla hlasitosti.

Selfie na dosah ruky: 32 Mpx predný fotoaparát s RGBW snímačom

Zlepšený predný fotoaparát telefónu Zenfone 10 s rozlíšením 32 Mpx je vybavený RGBW snímačom s 1,4 μm pixelmi, vďaka čomu získate kvalitné fotky aj pri horšom osvetlení. K bežným RGB pixelom sa pridávajú biele pixely, čo zlepšuje celkovú kvalitu obrazu pri fotení v tmavom prostredí. Pokročilé algoritmy nočnej scény zlepšujú kvalitu fotiek v noci a zabezpečujú, že objekty v popredí majú prirodzený odtieň pleti, jasné kontúry a na fotke je dobre definované svetlo a tiene. Plne zachované je tiež osvetlenie pozadia a detaily.

Zlepšenia sa dočkali aj ostatné režimy fotoaparátu. Režim Portrét ponúka flexibilnejšie možnosti zoomu a režim Light Trail umožňuje zhotovovať profesionálne snímky z ruky a bez použitia statívu.

Odolnosť na dosah ruky: Dlhšia výdrž batérie, nové možnosti nabíjania

Vďaka úspornému procesoru a komponentom sa podarilo predĺžiť výdrž batérie smartfónu Zenfone 10 až o 12,9 % a to aj napriek tomu, že má rovnakú kapacitu batérie ako jeho predchodca – 4300 mAh.

Funkcia HyperCharge garantuje rýchle nabíjanie s výkonom 30 W a Zenfone 10 podporuje aj bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom akejkoľvek bezdrôtovej nabíjačky, ktorá je kompatibilná so štandardom Qi.

CENA & DOSTUPNOSŤ

Novinka Zenfone 10 je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 819 eur.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk