Séria Huawei Watch 4 prichádza na Slovensko

Séria Huawei Watch 4 prichádza na Slovensko

 

Spoločnosť Huawei nedávno predstavila svoje najnovšie smart hodinky Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro. Táto novinka sa môže pochváliť prvotriednym futuristickým dizajnom z luxusných materiálov, najmodernejšími funkciami na monitorovanie a manažment zdravia a viac ako stovkou športových režimov. Nezabudlo sa ani na vynikajúcu výdrž na jedno nabitie, ktorá je u modelu Watch 4 Pro až tri týždne a u Watch 4 až dva týždne v režime dlhej výdrže batérie. Od dnešného dňa sú k dispozícii aj na Slovensku.

Najnovšie smart hodinky z radu Watch 4 sú navrhnuté presne tak, aby užívateľom priniesli čo najväčší komfort a prehľad o ich zdravotnom stave. Bez ohľadu na to, či bežíte maratóny alebo ste pracovne vyťažení, hodinky série Huawei Watch 4 sú vybavené inovatívnou technológiou a inteligentnými funkciami, ktoré v kombinácii s luxusným dizajnom poskytujú príjemný a kvalitný užívateľský zážitok. Hodinky z tejto série uspokoja všetky rôznorodé potreby a na svoje si v nich prídu aj nároční používatelia. Európskej premiéry hodiniek sa zúčastnil aj britský atlét Mo Farah, ktorý ocenil, že Watch 4 pomáhajú maximalizovať športový výkon.

Osobný zdravotný asistent

Nové hodinky z radu Huawei Watch 4 dokážu vďaka funkcii EKG a 8-kanálovému optickému snímaču s funkciou TruSeenTM 5.0+ odhaliť rôzne srdcové ochorenia, napríklad arytmiu, tuhosť tepien a nepravidelný tep. Hodinky ponúkajú aj funkciu Respiratory Check, ktorá analyzuje frekvenciu dýchania, saturáciu krvi kyslíkom a druh prípadného kašľa spolu s informáciami poskytnutými užívateľom, najmä rizikovými faktormi ako fajčenie alebo znečistený vzduch. Vďaka tomu dokážu ponúknuť tipy na preventívne opatrenia proti pľúcnym ochoreniam, ktoré sa obvykle nedajú rozpoznať v ranom štádiu.

Výrobca už tradične zakomponoval aj pokročilé monitorovanie spánku, ktoré zaisťuje technológia TruSleep™ 3.0, založená na infračervenom svetle. Tá prichádza s vylepšením, vďaka ktorému je ešte presnejšia. Okrem sledovania kvality spánku dokáže detegovať jeho dĺžku a prezentovať jeho komplexnú štruktúru vrátane ľahkého, hlbokého, REM spánku a bdenia prostredníctvom analýzy viacerých fyziologických parametrov na základe pohybu tela či variability srdcového tepu (HRV).

Prestížne materiály a klasický dizajn

Novinka Huawei Watch 4 Pro má telo z titánu - materiálu používaného aj v leteckom priemysle. Ten dodáva hodinkám luxusný nádych a sférické safírové sklíčko na ciferníku pridáva dotyk elegancie a zvýšenú odolnosť. Model Watch 4 je vyrobený z čiernej ocele s 3D zakriveným sklom. Okrem toho oba modely disponujú tematizovanými ciferníkmi na motívy vesmíru, ktoré podporujú ich futuristický vzhľad.

Huawei Watch 4 Pro sa pýšia 1,5-palcovým flexibilným displejom typu Low-Temperature Plycrystalline Oxide (LTPO) s pomerom obrazovky k telo hodiniek takmer 72 % a energeticky úsporným Always-On displejom (AOD) s nízkou frekvenciou iba 1 Hz. Huawei Watch 4 majú 1,5-palcový flexibilný displej typu LTPO s pomerom obrazovky k telu hodiniek až 74 %. Oba typy hodiniek podporujú ponorenie do maximálnej hĺbky až 30 metrov a spĺňajú štandard odolnosti 5ATM s certifikáciou IP68.

Každý model má tiež svoje unikátne remienky. Huawei Watch 4 Pro ponúka dve možnosti – titanový náramok s lesklým povrchom, zložený z článkov v tvare písmena H alebo tmavohnedý kožený remienok. Huawei Watch 4 prichádzajú s čiernym, jednoducho umývateľným remienkom z fluoroelastoméru v minimalistickom duchu, ktorý je vhodný na akýkoľvek šport.

Sledovanie zdravia v reálnom čase

Obe verzie hodiniek merajú súčasne sedem rôznych zdravotných ukazovateľov: saturáciu kyslíka v krvi, EKG, arteriálnu tuhosť, úroveň stresu, teplotu a funkciu pľúc. Požívatelia dostávajú včasné oznámenia a pripomienky s návrhmi, ako udržiavať zdravú srdcovú frekvenciu a hladinu kyslíka v krvi, prípadne upozorňujú na nepravidelnosti. Vďaka funkcii Health Community z aplikácie Huawei Health (Zdravie) môžete zdieľať svoje údaje s rodinou a priateľmi, nastaviť detekciu pádu a nechať si posielať oznámenia o výkyvoch s upozornením blízkych osôb.

Staňte sa najlepšou verziou seba

V najnovších smart hodinkách si môžete vybrať až medzi 100 športovými režimami, medzi ktorými sú všetky obľúbené aktivity ako beh, cyklistika a plávanie. Hodinky prinášajú tiež režim potápania s voľným ponorom, ktorý prešiel náročným testovaním tlaku a odoláva slanej vode, teplote a nárazom. Okrem toho ponúkajú monitorovanie teploty vody a kompas pre potápanie. Tieto funkcie pomáhajú zlepšiť zážitky z outdoorových športových aktivít a dosiahnuť požadované výsledky.

Vylepšená funkcia Aktívne kruhy slúži ako motivácia na ceste k dosiahnutiu cvičebných cieľov. S priebežnou spätnou väzbou a upozorneniami na ich pokrok počas dňa vás budú hodinky neustále povzbudzovať k plneniu stanovených cieľov a prekonávaniu osobných rekordov.

Všetko, čo si od smart hodiniek môžete priať

Huawei Watch 4 v oboch modeloch prinášajú nový UX dizajn pre lepšie zobrazenie dát a aktívnych aplikácií. Vylepšená funkcia eSIM umožňuje nezávislé hovory a správy mimo dosah telefónu. V prípade, že sú v blízkosti smartfónu a bezdrôtových slúchadiel, je možné všetko prepojiť a pomocou hodiniek napríklad prepínať hudbu, čítať správy a prijímať hovory. Ďalšou skvelou vychytávkou je možnosť fotografovania pomocou funkcie Diaľková spúšť a prvá mapová aplikácia pre hodinky od Huawei - Petal Maps Watch Edition, ktorá funguje nezávisle na telefóne. Tá ponúka vibračné upozornenia a synchronizáciu v reálnom čase, takže sa hodí napríklad pri behu v neznámom meste.

Dvojjadrová architektúra hodiniek prináša najlepšiu možnú kombináciu výkonu a výdrže batérie. Vďaka inteligentnej analýze Watch 4 automaticky naplánujú optimálne spustenie aplikácií tak, aby sa minimalizovala spotreba energie. Batéria vydrží až 4,5 dňa, pri bežnom používaní približne 3 dni. V prípade prepnutia do režimu Ultra-long Battery Life vydržia Huawei Watch 4 Pro až 21 dní a Huawei Watch 4 až 14 dní. Vďaka funkcii rýchleho nabíjania SuperCharge sa batéria na jednodňové použitie nabije už za 15 minút.

Ceny a dostupnosť

Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro sú na Slovensku v predaji od dnes, 12. júna u vybraných maloobchodných predajcov. U operátora Telekom bude v ponuke model Watch 4 s čiernym remienkom z fluoroelastoméru.

Huawei Watch 4 Pro s titánovým remienkom kúpite za 699 eur, rovnaký model s koženým remienkom je v predaji za 549 eur. Odporúčaná cena model Watch 4 s čiernym gumeným remienkom je 449 eur.

Ak si ktorékoľvek z hodiniek zakúpite do 25. júna 2023 u vybraných maloobchodných partnerov, získate u predajcu promo kód na zľavu vo výške 85 eur. Detailné podmienky nájdete na oficiálnych stránkach predajcov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk