EA kúpilo tvorcov hitu Kim Kardashian Hollywood za 2,1 miliardy dolárov

EA kúpilo tvorcov hitu Kim Kardashian Hollywood za 2,1 miliardy dolárov

 

Aj smartfóny sú cesta.

Electronic Arts sa v posledných mesiacoch riadne buchli po peňaženke. Tesne po tom čo oznámili kúpu britského štúdia Codemasters totiž svetu oznámili, že za 2,1 miliardy dolárov sa im podarilo získať všetky akcie spoločnosti Glu Mobile, ktorá sa zaoberá vývojom hier pre smartfóny.

Pre súčasných akcionárov spoločnosti to znamená 12,50$ za každú akciu, čo je o 36% viac, ako bola cena týchto akcií na akciovom trhu v piatok. Celá transakcia bude vyrovnaná v hotovosti, čo znamená, že súčasní akcionári Glu Mobile nedostanú žiadne akcie EA, ale vydavateľ ich vyplatí v hotovosti. Celková suma transakcie je ale 2,4 miliardy, nakoľko Glu Mobile má 364 miliónov dolárov v hotovosti, ktoré EA vyplatí starým vlastníkom, no dostane ich v hotovosti späť.

„Naša akvizícia Glu kombinuje skvelé tímy a pohlcujúce produkty aby sme boli lídrom v oblasti mobilných hier s overenými skúsenosťami vývojárov. Mobilná sféra pokračuje v raste ako najväčšia herná platforma na svete a s pridaním hier a talentu Glu zdvojnásobujeme náš mobilný biznis. So známymi značkami a rastúcim globálnym publikom dodáme viac vzrušujúcich zážitkov pre našich hráčov, vďaka čomu bude EA narastať.“

EA očakáva, že akvizícia Glu prinesie svoje ovocie už v prvom roku, nakoľko spoločnosť priniesla v minulom roku tržby vo výške 544 miliónov dolárov. To by sa malo spojiť s doterajšími príjmami mobilných divízií EA, ktoré vygenerovali 779 miliónov dolárov. Glu zamestnáva 800 ľudí naprieč mestami San Francisco, Foster City, Toronto a Hyderabad. Glu je za mobilnými hrami ako Covet Fashion, Deer Hunter, Design Home, Diner Dash, Disney Sorcerer's Arena, MLB Tap Sports Baseball a Kim Kardashian Hollywood.

Uzavretie obchodu sa očakáva do 31. júna 2021.

Zdroj: GamesIndustry.biz
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk