Epic Games Store si robí zálusk na mobilné zariadenia

Epic Games Store si robí zálusk na mobilné zariadenia

 

Tim Sweeney má s platformou veľké plány.

Ako prezrádza v rozhovore pre gamespot, Epic má ambície priniesť EGS aj pre mobilné zariadenia. Že sa aplikácia objaví na Android zariadeniach je už viac-menej isté, problém by však mohol byť iOS. 

Tim Sweeney hovorí, že by radi priniesli Epic Games Store na iOS a plánujú spustenie na Androide: "Myslíme si, že je to dobrý spôsob pomôcť priemyslu rásť. Na mobilných zariadeniach si Epic, ako vývojárska platforma, vybudovala svoju fanúšikovskú základňu." Ďalej dodáva: "Aj toto je pre nás dobrý spôsob ako zlepšiť distribúciu aj pre Android." Žeby sme sa mohli tešiť na viac mobilných hier od Epicu? Bude implementovanie Epic Games Store kľúčovým pre ďalšie mobilné tituly od Epicu? Mohlo by na tom niečo byť!

Spustenie aplikácie Epic Games Store by nemal byť zásadný problém, avšak dostať appku na Apple, to už bude iná káva. Narozdiel od konkurenčného Androidu, iOS nepodporuje obchody tretích strán, takže jediný zdroj aplikácií na iOS je a aj pravdepodobne bude, len App Store. Každopádne držíme tomuto úsiliu palce a minimálne na Androide sa appky s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme už onedlho. Aj keď Sweeney hovorí o tomto zámere už od roku 2019, takže uvidíme, kedy dostane finálnu podobu. Zatiaľ vieme len toľko, že aplikácia by mala dostať názov Epic Games App. 

Zdroj: vg247, gamespot, titulný obrázok

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk