Angry Birds mánia sa definitívne skončila. V Roviu sa hovorí o prepúšťaní

Angry Birds mánia sa definitívne skončila. V Roviu sa hovorí o prepúšťaní

 

Nekonečný boj prasiatok a vtáčikov asi nebude tak nekonečný.

Ešte v roku 2009 narazila fínska spoločnosť Rovio na obrovskú zlatú baňu. Tá má názov Angry Birds a v roztomilej grafike nám popisuje nekonečný boj vtáčikov a prasiatok. A že sa z hry stal fenomén, o tom asi ani nemusíme hovoriť. Odvtedy sme sa dočkali takmer troch desiatok hier v sérii, televíznych seriálov a dokonca aj filmov, pričom druhý diel Angry Birds Movie 2 prišiel do kín v auguste tohto roka.

Lenže kolos spomaľuje. Výrazným spôsobom. Fínske štúdio Rovio totiž vydalo kvartálnu finančnú správu, ktorá sa síce chváli medziročným nárastom tržieb o 5,2%, no tam sa dobré správy končia. Čistý zisk spoločnosti totiž klesol o závratných 49,1% a investície štúdia prinášajú oveľa menej peňazí, na aké sú akcionári zvyknutí. A to má štúdio ešte šťastie, že sa im práve v ukončenom kvartáli podarilo vydať spomínaný film, pretože inak by boli výsledky ešte horšie. 

Takže, aký je správny krok kapitalistickej spoločnosti, keď sa nedarí produkovať stále väčšie a väčšie zisky? Samozrejme, bude sa prepúšťať. Predstavenstvo spoločnosti oznámilo, že plánuje reštrukturalizáciu, ktorej cieľom je zefektívniť spoločnosť a zvýšiť jej ziskovosť.

Ďalším problémom spoločnosti Rovio je, že mimo Angry Birds nenašli a vlastne ani nehľadali možnosť presadiť sa. Ich firma je tak výlučne závislá na tom, ako úspešná je značka Angry Birds a keď pôjde ku dnu značka, tak pôjde aj celá spoločnosť. Teda, pokiaľ sa niečo nezmení.

Zdroj: TheGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk