Boli sme pri predstavení nových smartfónov Moto G5 a ďalších Lenovo noviniek

Boli sme pri predstavení nových smartfónov Moto G5 a ďalších Lenovo noviniek

 

Tento rok je, aspoň čo sa týka technológií, v plnom prúde a tak nie je žiadným prekvapením, že každý týždeň prichádzajú nové produkty a technológie.

V Lenovo ale naozaj nelenia a po týždni aj niečo od predstavenia novej hernej línie produktov Legion sme sa zastavili na akcii, kde boli predstavené najnovšie smartfóny z rady Lenovo Moto G a takisto novinky pre vlajkovú radu Moto Z. V priestoroch bratislavskej Umelky sa stretli novinári, partneri aj fanúšikovia značky Lenovo, kde Marek Tóth, zodpovedný za segment Lenovo smartfónov na Slovensku, spolu so svojím tímom predstavil najnovšie prírastky do Lenovo rodiny.

Pred samotným predstavením sa ale našiel čas aj na reflexiu a zhrnutie predošlého roku, ktorý bol pre Lenovo z toho svetového, ale aj slovenského hľadiska viac ako úspešný. Na celom svete mimo Číny sa totiž stalo Lenovo štvrtým najväčším predajcom smartfónov. Ešte lepšie sa ale tejto spoločnosti vedie na Slovensku, kde si s 20% podielom trhu udržujú druhú priečku v predajnosti. Zaujímavé čísla zistené nezávislou agentúrou, celoročných 20% a 20,2% podielu predajov na slovenskom trhu v poslednom štvrťoku (to znamená aj počas Vianoc) poukazujú na stabilný záujem. Na porovnanie, telefóny značky Apple zaznamenali 11% podielu predajov celoročne s nárastom na 17% počas konca roka, indikujúc veľa listov napísaných Ježiškovi.

Následne sme sa dozvedeli, že vlajkovým produktom Moto Z a Moto Z Play sa na Slovensku darí nad očakávania s 2000 predanými kusmi. Toto číslo sa nemusí zdať také veľké, ale boj na popredných priečkach prémiových smartfónov je naozaj krutý a podľa vyjadrenia Mareka Tótha sa predaje Moto Z produktov neznižujú, ale naopak, s postupujúcim časom a ľuďmi oboznamujúcimi sa s funkcionalitou Moto Mods sa stále zvyšujú.

Lenovo vidí v Moto Mods stále veľký potenciál aj vďaka anonymne zbieraným dátam ukazujúcim, že najviac a najčastejšie je používaný Moto Mod Incipio offGrid Power Pack (37 hodín týždenne), ktorý predlžuje výdrž telefónu, za ním JBL reproduktor (14 hodín týždenne) a nakoniec projektor a fotoaparát značky Hasselblad (oba v priemere 10 hodín týždenne). Preto plánujú priniesť nový powerpack za cenu 49 eur, Moto Mod zabezpečujúci bezdrôtové nabíjanie a veľmi zaujímavo vyzerajúci gamepad, ktorý by mal zabezpečiť majiteľom Moto Z telefónov naozaj kvalitný herný zážitok. Poteší takisto aj ohlásená možnosť nabíjať Moto Mods samostatne, mimo telefónu a takisto prichádzajúca podpora Turbo Power nabíjania, schopného nabiť veľké percento batérie už za 15 minút.

Konečne sa ale dostávame k hlavným hviezdam večera, ktorými sú nové smartfóny Moto G5 a Moto G5 Plus. V Lenovo sa pri ich vývoji riadili heslom „Ľudia chcú viac za menej” a na výslednom produkte, respektíve jeho cene sa to naozaj odrazilo. Oba telefóny totiž ponúkajú viac ako schopný hardvér v kovovom tele, čítačku odtlačkov prstov na prednej strane, najnovší Android 7.0 Nougat a radu ďalších vychytávok. To všetko začínajúc na cene 199 eur za základný model Moto G5, 209 eur za Moto G5 s 3GB RAM a 279 za Moto G5 Plus, ponúkajúci mierne väčší displej, kvalitnejší fotoaparát a lepší procesor.

Moto G5 špecificky ponúka 5.0 palcový FullHD IPS displej, osemjadrový procesor Snapdragon 430, 2/3GB RAM, 2800 mAh batériu, 16GB úložného priestoru a 13Mpx fotoaparát s PDAF technológiou zaostrovania a clonou f/2.0.

Moto G5 Plus dvíha latku ešte o trochu vyššie s 5.2 palcovým FullHD IPS displejom chráneným Gorrila Glass 3, výkonným a pritom energeticky nenáročným procesorom Snapdragon 625, 3GB RAM a 32GB úložného priestoru. Navyše ponúka aj NFC čip. Vylepšenia sa dočkal aj zadný fotoaparát, ktorý síce ponúka menej megapixelov - 12 - ale zato dokáže nahrávať video v plnohodnotnom 4K rozlíšenia a vďaka clone s hodnotou f/1.7 prepúšťa až o 25% viac svetla. Jeho snímač takisto využíva až 10x viac pixelov ako doteraz a mal by zaostriť až o 60% rýchlejšie.

Oba telefóny sa môžu pochváliť celokovovým telom z odolnej zliatiny hliníka a magnézia, ošetreným nanočasticami a zabezpečujúcim zvýšenú odolnosť voči vode, čítačkou odtlačkov prstov, najnovším operačným systémom Android 7.0 Nougat a vyladeným Lenovo launcherom podporujúcim Moto gestá. Moto G5 bude dostupný v základnej striebornej a zlatej farbe, zatiaľ čo Moto G5 Plus sa bude predávať v zlatej, striebornej a prémiovej modrej verzii.

Smartfón Lenovo Moto G5 je dostupný v obchodoch už tento týždeň a Moto G5 Plus bude čoskoro dostupný na predobjednanie, s plánovaným príchodom v polovici apríla. Ak nad týmito telefónmi rozmýšlate, je naším potešením oznámiť, že už čoskoro prinesieme celkovú recenziu Moto G5 vo verzii s 3GB RAM.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk