Lenovo Phab 2 Pro prináša jedinečné AR a VR zážitky

Lenovo Phab 2 Pro prináša jedinečné AR a VR zážitky

 

Spoločnosť Lenovo na CES 2017 predstavila nové Tango aplikácie.

Medzi nich patria mnohé vysoko kvalitné AR/VR hry, ako napríklad Hot Wheels Track Builder, Fury of the Gods alebo Crayola Color Blaster. Vo svojej podstate je však Tango nástrojom, ktorý má zvýšiť užitočnosť vášho telefónu. Vezmite si napríklad predinštalovanú aplikáciu Measure (Meranie), ktorá využíva technológiu Tango a jej schopnosť vnímať hĺbku na rýchle meranie interiérov a reálnych objektov (užívateľom umožňuje vidieť miery zobrazené v rozšírenej realite).

Retailové zážitky sa s technológiou Tango menia. Reťazce Lowe’s a Wayfair predviedli Tango aplikácie, vďaka ktorým si užívatelia môžu umiestniť nábytok alebo domáce vybavenie v skutočnej veľkosti do svojich interiérov predtým, ako sa rozhodli pre ich kúpu, čo im ušetrilo cestu do obchodu. Ďalšou aplikáciou pre interiérový dizajn je iStaging, ktorá spája priestorové vnímanie technológie Tango s vlastnou technológiou Immersive Reality, ktorá užívateľom umožňuje navrhovať interiéry priamo z ich Phab 2 Pro.

iStaging ponúka produkty od celého radu značiek, vrátane HomePlaneur, PIXERS, Arredoclassic a HOLA. iStaging okrem ďalších aplikácii disponuje aplikáciou Plánovač pôdorysu, ktorá dizajnérom a realitným agentom umožňuje odmerať a zmapovať ich interiéry. Matterport a ich Tango softvér užívateľom umožňuje zachytiť presný 3D model prostredia interiéru, ponúka možnosť virtuálnej prehliadky domu pre ľudí, ktorí majú o nejakú nehnuteľnosť záujem. Je tu aj aplikácia MagicPlan spoločnosti Sensopia, s ktorou si môžete odmerať miestnosti a nakresliť plány pôdorysov jednoduchým odfotením priestorov.

Tango sa chystá spôsobiť prevrat aj v oblasti vzdelávania, a to s aplikáciou Dinosaurs Among Us, ktorá užívateľom umožní prechádzať sa pomedzi Velociraptormi v životnej veľkosti. Študenti sa môžu učiť skúmaním týchto virtuálnych dinosaurov, pričom poskytované informácie sa odvolávajú na najnovšie výskumy paleontológov amerického Prírodovedného múzea a prelínajú sa s rôznymi prvkami dinosaurov. Ďalšou vzdelávacou aplikáciou, ktorá je dokonalá pre školské lavice aj učenie doma, je Simulátor slnečnej sústavy - Solar Simulator at Scale - od spoločnosti Angstrom Tech, ktorý umožňuje učiteľom, rodičom aj deťom premietať model slnečnej sústavy v reálnej mierke na stenu obývačky, chodby alebo telocvične.

Užívateľ začne "umiestnením" Slnka na jednu stranu uzavretého priestoru v reálnom svete - povedzme steny v obývačke. Na vzdialenejší koniec miestnosti potom postačí umiestniť planétu Neptún a aplikácia dá automaticky do mierky celú slnečnú sústavu, aby sa presne zmestila do vašej obývačky. Užívatelia a ich priatelia sa potom môžu prechádzať medzi planétami v rozšírenej realite a naučia sa, ako ďaleko sú ostatné planéty od Zeme.

Rovnako môžete nafilmovať seba aj priateľov s hologramom svojej obľúbenej hviezdy alebo postavy. Aplikácia zmiešanej reality - “Holo” - bude čoskoro dostupná od nového štúdia s názvom 8i. Aplikácia užívateľom umožňuje pridať hologram rozšírenej reality do prostredia reálneho sveta, ako napríklad do obývačky alebo nákupného centra. Hologramy prichádzajú v "holobalíkoch", ktoré obsahujú fotorealistické 3D hologramy zvierat, celebrít alebo fiktívnych postáv. Po pridaní hologramu s ním môžete hýbať, upraviť jeho veľkosť alebo ho otáčať. Keď je všetko pripravené, vstúpte so svojimi priateľmi do obrazu a urobte posledné úpravy. Odfoťte sa alebo nahrajte video, ktoré môžete zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach.

Lenovo Phab 2 Pro je teraz dostupný v cene od 479€ u autorizovaných predajcov značky Lenovo.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk