Sony predstavuje nové SmartWear produkty, štýly aj partnerstvá

 

Na veľtrhu CES 2015 predstavila spoločnosť Sony úplne nové produkty, partnerstvá a skúsenosti z jej rozvíjajúceho sa radu SmartWear – elegantnú edíciu SmartWatch 3 z nerezovej ocele, nové Lifelog spolupráce, a koncept nositeľných zariadení, vrátane multi-senzorického, vodeodolného prototypu slúchadiel od Sony Corporation, ktoré boli navrhnuté s cieľom optimalizovať výkon a poskytnúť užívateľovi prehľad o bežeckej dráhe v reálnom čase.

"Náš prístup k inteligentným, nositeľným technológiám je založený na princípoch budovaní hĺbky a rozmanitosti v užívateľských zážitkoch, a poskytovaní možnosti výberu medzi nádhernými, funkčnými produktami," povedal Kaz Tajima, Senior Vice President, Head of UX Creative Design and Planning v spoločnosti Sony Mobile Communications. "Rozširovanie Lifelog – a to z hľadiska jej Open API, ako aj z hľadiska našej vízie pre nové nositeľné koncepcie – umožní kreatívnym partnerom integrovať ich aplikácie a služby do našej platformy. Vďaka tomu budeme môcť poskytnúť naším užívateľom prístup k tomu najbohatšiemu a najpestrejšiemu nositeľnému ekosystému."

Projektovanie pre modulárnu technológiu, so SmartBand SWR10

Na minuloročnom veľtrhu CES, spoločnosť Sony po prvý raz predstavila SmartBand SWR10 – 24/7 nositeľné zariadenie; plne vodeodolné1 (rating IP58), a to napriek svojmu nechránenému microUSB portu. Ľahký, nenápadne nositeľný náramok sa stal ako prvý reprezentantom modulárneho prístupu spoločnosti Sony – nezávislého "základného konceptu" – čo umožnilo, aby bola táto technológia nositeľná v rôznych farbách a štýloch, a tak sa prispôsobila individuálnemu vkusu a osobnosti.

Počas uplynulého roka, Sony Mobile spolupracoval s kreatívou a značkami z oblasti lifestylu, módy a širokého dizajnérskeho spektra, aby preskúmal vkus zákazníkov. Na základe toho potom vytvoril kolekciu pre Sony SmartWear, na ktorej sa svojimi odporúčaniami podieľali aj návrhár šperkov Jack Vartanian, švédska módna značka ALTEWAISOME, návrhár Ted Baker a v neposlednej rade ženská lifestylová značka, ROXY.

Elegantný a kreatívny prístup - SmartWatch 3, teraz z nerezovej ocele

Po predstavení, ktoré sa udialo minulú jeseň v spolupráci s Google, predstavuje najnovšiu generáciu "SmartWatch" práve SmartWatch 3 od Sony.

Spoločnosť Sony uvádza novú edíciu SmartWatch 3 z nerezovej ocele, ktoré budú globálne k dispozícii od budúceho mesiaca.

SmartWatch 3 v krásnom vyhotovení z nerezovej ocele zodpovedá súčasnej, ale zároveň nadčasovej estetike, to všetko pre prémiový vzhľad a pocit. SmartWathch 3 sú vybavené 1.6" 320×320 TFT LCD Transfletívnym displejom pre vynikajúcu viditeľnosť aj na jasnom slnečnom svetle. Samozrejme, sú tiež chránené pred vodou2, rating IP68 – pričom sa nabíjajú cez štandardný microUSB port.

Aby spoločnosť Sony rozšírila dostupnosť nositeľných štýlov, predstavila hneď aj nový držiak na SmartWatch 3, ktorý užívateľom a partnerom umožňuje rovnakou mierou prispôsobiť SmartWatch 3 k akýmkoľvek štandardným 24mm remienkom na hodinky; k dispozícii bude začiatkom roka 2015.

Aj bez Android smartfónu je SmartWatch 3 zábavným a užitočným doplnkom s pôsobivou samostatnou funkcionalitou – významnú rolu zohráva prirodzené prehrávanie hudby, inteligentná technológia snímačov a jedinečný vstavaný GPS senzor.

Golfshot a iFit momentálne pracujú na Android nositeľných zážitkoch so SmartWatch 3, ktoré sa budú opierať o ich samostatnú využiteľnosť, a to ako v smere výkonu na ihrisku, tak aj pri sledovaní dráhy - od januára bude mať každý užívateľ SmartWatch 3 exkluzívny prístup k prémiovej Golfshot a iFit aplikácii, a to okamžite po vybalení z krabice3.

Sony tiež predstavilo novú spoluprácu s Virgin Atlantic – aby spoločne preskúmali iniciatívy SmartWear a v budúcnosti vyvíjali jedinečné riešenia s využitím SmartWear produktov od Sony na podporu prevádzkových činností a zvyšovanie zákazníckeho servisu pre zákazníkov Virgin Atlantic. Ďalšie novinky zverejníme už v nadchádzajúcich mesiacoch.

Lifelog - inšpirácia prostredníctvom vhľadu, pre každého Android užívateľa

Lifelog, ktorá je k stiahnutiu na Google Play Store, je populárna Android aplikácia vytvorená tak, aby vám pomáhala nastaviť si svoje osobné ciele, sledovať svoj pokrok, spoznať lepšie samého seba a robiť inteligentnejšie rozhodnutia ohľadom svojho zdravia, zábavy, a pod.

Užívatelia môžu teraz vstupovať do Lifelog prostredníctvom svojho prehliadača na lifelog.sonymobile.com. K dispozícii je nové webové rozhranie, ktoré využíva otvorené API funkcionality a najnovšie HTML5 technológie pre viac vizuálnych zážitkov. Táto stránka bude fungovať s akoukoľvek veľkosťou obrazovky, na vašom smartfóne či tablete, alebo televízore - všetko, čo budete musieť urobiť, je prihlásiť sa pomocou svojho účtu Sony Entertainment Network4.

Nová funkcia odráža stratégiu Sony pravidelne prinášať nové funkcionality a vlastnosti pre Lifelog, aby boli zážitky vždy také aktuálne ako sa len dá.

Vytvárame nové zážitky s otvorenými princípmi

Sony sa spája s rôznymi aplikáciami z oblasti lifestyle a zdravia, takže teraz môžete z týchto služieb, ktoré máte tak radi, vyťažiť čo najviac, a zároveň objaviť aj úplne nové, aby ste si doplnili svoje SmartWear a Lifelog skúsenosti. Už čoskoro vám Lifelog umožní:

  • Získať prístup k návodom na IFTTT pre intuitívne spojenie medzi Lifelog a vašimi obľúbenými aplikáciami
  • Rozvíjať zdravé návyky s aplikáciou Habit Monster, takže sa budete môcť s Lifelog teraz o sebe toho dozvedieť ešte viac
  • Používať Withings Smart Body Analyzer a jeho ďalšie pridružené zdravotné zariadenia, aby ste mohli sledovať svoju váhu, BMI a telesný tuk cez Lifelog

"Lifelog je inšpiráciou vďaka sile vhľadu, a naši prví partneri nám pomohli práve túto kvalitu preniesť do života úplne novými spôsobmi" povedal Yasuharu Nomura, Director of Experience Planning v Sony Mobile Communications. "Špeciálne sme navrhli Lifelog platformu na otvorených princípoch, so schopnosťou, ktorá pomôže vývojárom vytvárať nové skúsenosti a prístup k ekosystému Sony tak, ako ešte nikdy predtým. Máme pred sebou naozaj vzrušujúci rok."

Objavte nové nositeľné koncepty a kontextuálne technológie snímačov

Na základe spustenia súboru nástrojov pre vývoj softvéru, Sony Corporation zdieľa nové aplikácie pre aktuálny prototyp, SmartEyeglass Developer Edition, spolu s novým konceptuálnym štýlom, SmartEyeglass Attach! – jediným zobrazovacím modulom šošovky pre pripojenie sa k okuliarom na denné nosenie, čo umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie pre šport a výkon.

Predstavený bol aj Sony korporátny Smart B-Trainer prototyp – vodotesné slúchadlá v štýle všetko v jednom s multi-senzorom navrhnutým špeciálne pre bežcov. Súčasný prototyp je vybavený zabudovanou pamäťou – a bude poskytovať hlasový kaučing, rovnako ako prehrávanie hudby a inteligentne navrhovať najvhodnejšie soundtracky, ktoré sa najviac hodia k vášmu aktuálnemu bežeckému tréningu.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk