Nepotrebujem predplatené služby, odmeny a streamované hranie. Chcem hry, ktoré budú stáť zato

Nepotrebujem predplatené služby, odmeny a streamované hranie. Chcem hry, ktoré budú stáť zato

 

Od doby čo k nám dorazili na trh nové konzoly mám pocit, že sa herný priemysel a predovšetkým istá skupina hráčov radikálne mení. Neviem presne kam, ale mám pocit, že sa to celé rúti niekam do priepasti, ktorú, ja osobne, neviem akceptovať.

Nie je týždeň aby som nečítal nejaké zaručené informácie a fakty o tom, že jedna či druhá platforma prináša lepšie miesto pre vaše hranie.

Máme tu každý mesiac správy o hrách, ktoré prichádzajú či odchádzajú z predplatených služieb. Nezabúda sa na vylepšenia systémov PlayStationov a Xboxov, pridávajú sa aplikácie ako napríklad Discord (niekde skôr, inde neskôr). Jeden systém má menu v takom a druhý v onakom rozlíšení, a k tomu samozrejme kopu besniacich hráčov obhajujúcich "tu lepšiu" platformu. Hodnotia sa dokonca aktualizácie týchto systémov.

A čo viac, prichádzajú benefity ak ako hráč hráte na svojej platforme. Odmenia vás bodmi a viete nakupovať rozšírenie do hier a mnoho iného. Jedna taká služba práve štartuje na PlayStatione a druhá na Xboxe expanduje aj do našich končín.

Vraj tým najlepším miestom na hranie je teraz Xbox a jeho celý ekosystém. Dokonca má aj streamované hranie, ktoré spustíte na istých televízoroch a nič k tomu nepotrebujete – hry môžete hrať kdekoľvek. A keď čítam isté komentáre, tak s prekvapením zisťujem, že to funguje nádherne.

Prekvapením sú dokonca aj tweety na mojej obľúbenej sociálnej platforme. Už nepotrebujem čítať herné weby a čítať časopisy. Všetko podstatné mi prinesie "zaručené trio uznávaných novinárov". Vlastne ten vau efekt už asi nepotrebujeme. Hry sa leakujú pred rôznymi showcase akciami a my potom odchádzame sklamaní, a vlastne ani nevieme prečo.

Áno, takáto je teraz super doba na hranie. Tak skvelá, že sa k nám rútia remaky remastrovaný hier. Nechýbajú nespočetné pokračovania prevarených hier. A ak niečo vyzerá zaujímavo, tak to postihne odklad. Navyše rátať nové IP ani nemusíte, keďže v podstate neexistujú.

A to nehovorím, že tie parádne hry vyzerajú neskutočne, obyčajne. Máme tu výkonný  hardvér v počítačoch, už dekády, ale stále prispôsobujeme latku kvality mainstremu a predovšetkým konzolám. Ak niekto posunie hranicu, tak je to ojedinelý prípad, ktorý sa udeje možno raz za konzolovú generáciu a v podstate len na jednej platforme, to je fakt.

A viete kam tým mierim? Z môjho pohľadu sa zabúda na to najdôležitejšie - hry Netvrdím, že teraz nie je zlatá éra hrania. Určite je, ale to čo očakávam od hrania ja bohužiaľ neprichádza.

Ja nepotrebujem predplatené služby, samozrejme netvrdím, že iní ich tiež nepotrebujú. Mňa nezaujíma streamované hranie, ktoré je aj dnes na míle vzdialené od toho čo očakávam a neviem si predstaviť akým spôsobom by pri dnešných technológiách a obmedzeniach vôbec mohli tieto očakávania naplniť.

Nepotrebujem odmeny za hranie a naháňať sa za trofejami. Nestojím o live-service hry, ktoré sa predháňajú v rôznych spôsoboch monetizácie. Chcem len kvalitné a zaujímavé tituly, ktoré ma vrátia späť v čase a ukážu mi, že ich hranie je zábava a prinesú mi napríklad nové a zaujímavé svety na preskúmanie, pretože ma už nebaví navštevovať otrepané lokácie, ktoré boli použité v hrách už miliónkrát.

Na záver dodám len toľko, že sme zrejme svedkami značných zmien v hernom priemysle a je pevne verím, že keď táto administratíva skončí, tak sa všetci vrátime k tomu najpodstatnejšiemu – k hrám.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk