To si fakt myslia, že žereme seno?

To si fakt myslia, že žereme seno?

 

 

Niektoré štúdia nemajú v sebe kúska hanby. Vydajú rozpadnutú hru a kým sa nenakopia sťažnosti a zlé recenzie, ani sa neunúvajú s tým niečo robiť…

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Výnimočne tým nemyslím Bethesdu. To je úplne iný príbeh, pri nich to už vlastne nikoho ani neprekvapuje. Aby som bol úprimný, oni to tak majú hádam od začiatku existencie a tým pádom to už asi aj berieme skôr ako fíčurku, než chybu. Vieme, že nám sľúbia opravy, že aj nejaké prídu, no taktiež nám je jasná jedna vec – nikto nebude opravené úplne. To už je ich také čaro, ktoré sa príchodom pod ochranné krídla Microsoftu ešte môže zmeniť. Pochybujem o tom, žeby si pod ich menom dovolili vydať nedokončenú hru.

Dôvod, prečo ale teraz píšem je jasný asi každému (staršiemu) hráčovi. Vyšli remastre GTA a ja si hovorím – čo to ….. je? Kolega na podcaste asi dvakrát stihol spomenúť, v akom katastrofálnom stave hry sú a neveril som, kým si si to sám nevyskúšal na vlastnej koži. Nejdem sa rozpisovať, čo je na tých hrách zlé, to už písal kolega a ja vám sem pripnem článok, no zarazilo ma, ako si toto dovolí niekto vydať a ešte za to pýtať peniaze?

Dávno nie som fanúšik GTA aj keď 5 som prešiel hneď, ako vyšla. V mladosti som hral nonstop GTA2, 3, Vice City a samozrejme, San Andreas. Štvorka nejako išla mimo mňa a nikdy ma neoslovila, aj keď som ju skúšal, no päťku, klobúk dole, to bola ozaj zábava. Jej problém ale je, že je tu s nami príliš dlho a dávno mala upadnúť do zabudnutia, alebo by sa zaradila do siene slávy „záchodovej“ zábavy, pri ktorej sa človek niekedy vie tak dobre odreagovať.

Vráťme sa ale späť k problému, ktorý je, že Rockstar sa nám doslova vysmial do ksichtu. Toto nebol Cyberpunk, za ktorého problémy si môžu nedočkaví fanúšikovia, čo sa vyhrážali vývojarom smrťou, ak to konečne nevydajú. Tu nikto nestál nad nimi, nedostávali sa pod tlak médií ani nič. Sami prišli, že toto robia, sami oznámili kedy to bude a aj keď to dnes hádam každý chápe, ak sa nejaký odklad udeje, tak je jasné prečo a už len pokrčí plecami. Nevyužili tohto žolíka. Oni proste zobrali, čo mali – hotové-nehotové – hodili nám to na stôl, otočili sa a odišli preč.

To si snáď robia srandu, či? Apríl ale nie je, tak čo sa stalo? Na vývoji sa podieľalo štúdio Grove Street Games, ktoré má na svedomí skôr porty hier na mobilné zariadenia. Tak keď vedia rozbehať hry na mobile, prečo nie na najnovšej generácii PC a konzol? To, že to nezvládli, je jedna vec, no vydať takú srajdu, tak to chce buď veľkú dávku odvahy alebo chýbajúca chrbtová kosť. Ono to totiž vyzerá, že to ani netestovali, ohlásili proste hotovo a dali to von. Možnosť B, otestovali, bolo to zlé, no bolo im to jedno. Časom opravia, ale peniaze sa pohrnú hneď, lebo podojiť značku treba čo najskôr. Ak bola toto pravda, tak je niečo na tomto svete ozaj zle.

Rockstar nie je na tom biedne, žeby potreboval rýchlo peniaze na vývoj novinky. Takže dúfam, že to bola možnosť A a len jednoducho odflákli testy. To ale nič nemení na pľuvanci do ksichtu všetkým hráčom. Tí ale majú slabú pamäť a to je problém.

Ak by si totiž vedeli dupnúť, svet by bol krajší. Už to raz dokázali, viď Battlefront II. Čo tak bojkot GTA VI? Produkt mimoriadne šialenej myšlienky, ja viem, no verte, že facku, ktorú by dostal Rockstar, by si poriadne zapamätali… Ja som osobne tento ich produkt vrátil a zvažujem, či ešte od nich niečo kúpim… Ako sa toto mohlo po mimoriadnom Red Dead Redemtion dostať vôbec na svetlo sveta? Áno, viem, že moderi sa pustili do opravy, no to nie je ich práca a nepokryje všetkých oklamaných hráčov. Takto sa to proste nerobí, do psej matere...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk