Ak počas týchto sviatkov nedokáže Xbox poraziť PlayStation 5, tak už asi nikdy

Ak počas týchto sviatkov nedokáže Xbox poraziť PlayStation 5, tak už asi nikdy

 

Forza Horizon 5, Halo Infinite a nabitý Xbox Game Pass katalóg čakajú na odpaľovacej rampe.

Nie, nechcem viesť klasickú diskusiu o konzolových bitkách, toto sú proste holé fakty, ktoré z môjho pohľadu dávajú zmysel. Taktiež rozumiem tomu, že Microsoftu „nejde“ o počet predaných kusov samotných Xbox konzol, ale iste si rozumieme kam smerujem...

Štart novej generácie Xboxu počas minuloročných Vianoc nebol ideálny a po skutočne nevydarenej prezentácii system selleru v podobe Halo Infinite to určite pre Microsoft nebolo jednoduché. Nevadí, aj tu platí staré známe – nie je dôležité koľkokrát spadneš, ale koľkokrát sa dokážeš postaviť.

A Microsoft so svojou Xbox platformou padol viackrát, no posledné postavenie sa na nohy, ktoré sa ťahá od čias uvedenia Xbox One X konzoly sa zdá byť čoraz istejšie a pevnejšie.

Všetko najpodstatnejšie sa začalo formovať počas júla tohto roka. Skvelý Flight Simulator dorazil (po prvý krát v histórii Xboxu) na konzoly Xbox Series a konečne si majitelia tejto platformy mohli povedať, že dostali do rúk pravý next-gen titul, ktorý s radosťou označíme ako „wow efekt“. A čo je nemenej dôležité, tak je fakt, že sa daný titul objavil v deň vydania v predplatenej službe Xbox Game Pass.

V auguste nasledovalo pokračovanie Psychonauts 2, ktoré sa dokonca objavilo v nominácii Game Awards v kategórii Hra roka. Je pravda, že druhé Raz-ove pokračovanie z dielne štúdia Double Fine Productions dorazilo aj na PlayStation platformu, ale takto skvelý titul v deň vydania v Xbox Game Passe? Nie je o čom.

Október bol zas v znamení vydarenej multiplayerovej akcie Back 4 Blood, ktorá samozrejme opäť okupuje v deň vydania známu predplatenú službu.

Nastupuje november a tam svoju silu ukazuje Forza Horizon 5. Nekompromisné hodnotenia recenzentov a skvelé prijatie medzi hráčmi. Nová Forza zaznamenala najlepší štart spomedzi hier z produkcie Xbox Games Studios, a 6 miliónov hráčov počas otváracieho týždňa hovorí jasnou rečou.

Končí sa november a vývojári zo štúdia 343 Industries prekvapujú skorším vydaním multiplayeru Halo Infinite, ktorý je síce momentálne v bete, ale je zadarmo a už 8. decembra odštartuje svoju ostrú prevádzku a to spoločne s očakávanou kampaňou. Tá síce zdarma nebude, ale nebude chýbať v predplatenej službe Xbox Game Pass. Navyše sa Halo Infinite multiplayeru nesmierne darí. Hlavne po tom čo DICE absolútne nezvládlo svoj Battlefield 2042 a najnovšie Call of Duty: Vanguard zaznamenalo najhorší štart za posledných 14 rokov.

Samozrejme netvrdím, že Sony počas roka ťahalo so svojou konzolou PlayStation 5 za kratší koniec. Dostali sme zaujímavý Returnal či Ratchet & Clank: Rift Apart, ktorý taktiež ašpiruje na hru tohto roka. Zaujímavú kolekciu doplňuje Kena: Bridge of Spirits a nesmiem zabudnúť ani na perfektný Death Loop, ktorý je stále v časovej exkluzivite a ešte dlho bude. Tieto hry sa určite v konkurencii nestratia a pre množstvo hráčov znamenajú miestami viac, ako čokoľvek spomenuté v tomto článku. Dôležité však je, že záver tohto roka je pre PlayStation hráčov hluchým miestom.

Na druhej strane musím povedať, že Microsoft je momentálne na tej najlepšej ceste, ako počas najsilnejšej sezóny môže vypáliť Sony rybník. Nikdy doteraz nebola ich ponuka tak lákavá. Prirátajme si k tomu Xbox Series S, ktorý so svojou cenou ponúka najlepší pomer cena - výkon ak sa bavíme o „next-gene“ a navyše je to prakticky jediná konzola novej generácie dostupná v obchode. Taktiež sme počuli, že Microsoft sa snaží dodať na trh v tomto období čo najvúčší možný počet Xbox Series X konzol.

Ak ani po tomto všetkom nebudem v nasledujúcich dvoch-troch mesiacoch počuť, že Microsoft si v predajoch s PlayStationom vyt..l zadok, tak už potom asi nikdy.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Zdroj: vlastný, vg247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk