Starnem alebo nové AAA hry začínajú byť o ničom?   

Starnem alebo nové AAA hry začínajú byť o ničom?  

 

Zachráni rok 2021 E3?

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Vo štvrtok sa odpálil herný jún v znamení Summer Game festivalu a ja som smutne pozeral, ako za 2 hodiny života stráveného pri tom, nenachádzam takmer žiadnu emóciu.

Aby ste ma nechápali zle, som človek, ktorý videl od 2013 všetky podobné konferencie a naozaj som si ich užíval. Môžem skúsiť to pripísať aj faktu, že bez divákov tie online prenosy nie sú to, čo to bývalo ale aj tak...

Vo štvrtok večer pri notebooku som nemal ten známy pocit, to nadšenie... teda zo začiatku áno, no postupom času, ako sa mi mihal pred očami jeden titul za druhým, prestávalo ma to baviť. Teda aspoň veľké tituly. Všetko o tom istom, bez kúska fantázie, vyrabované skrz na skrz medzi sebou. Nič inovatívne, nič pestré a vzrušujúce.

Mnohí z vás, hlavne fanúšikov značiek ma budete mať za hejtera a ja sa nečudujem, ba naopak, chápem vás. Ja sa ale na tieto veci snažím pozerať nezaujato a tam potom prichádza frustrácia. Nepomáha ani obligátny symbol „svetová premiéra“, pred každým jedným predstavením. Chápem, že recyklácia je dobrá pre životné prostredie, no HALÓ, toto je herný trh... niečo nové, možno?

Za mňa boli highlighty večera práve malé indie hry. Pestrosť a zaujímavý nápad v nich nechýbali, aj keď musím uznať, že najviac ma zaujal titul, ktorý mi pripomínal Oriho. Planet of Lana bol pre mňa strop celého večera, čiže asi niečo ozaj nebude v poriadku.

Môže sa to stále zmeniť. Je tu ešte E3, na ktorej síce nebude Sony (ako to už býva zvykom), ale stále je tu šanca, že to potiahne Microsoft s Bethesdou, porpípade iný vydavateľ. E3 je predsa len viac zabehnutá značka a verím tomu, že mnohí chceli staviť skôr na istotu a ukázať sa tam. Uvidíme... uvidíme...

Mimochodom, tí, čo budú nadávať, že kde som nechal Elder Ring, tak len toľko, že mňa neoslovil. Jednak nie som fanúšik a tiež... Nemusím mať rád každú jednu veľkú značku, že?

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk