Bethesda sa vydala a Sony začína mať problém

Bethesda sa vydala a Sony začína mať problém

 

Napriek obmedzeniam tu máme svadbu roka a aj keď leto skončilo, posledné dni boli horúce...

Microsoft sa rozhodol, že otvorí peňaženku a že do nej nazrel pekne hlboko. ZeniMax/Bethesda? Vážne? Mnohí sa smejú, že nech si ten zasekaný Fallout nechajú, no to sú buď naozaj hlúpi ľudia, čo si neuvedomujú pojem kauzalita a korelácia, alebo zarytí fanboys, ktorým neostalo nič iné.

Naozaj si môže niekto myslieť, že Microsoft vypustí tak zlé hry, ako si to dovolila Bethesda „za slobodna“? Oni štúdiám (celkovo ich je 8 a kolega všetko pekne zhrnul v perfektnom článku nižšie) síce dávajú stále voľnú ruku, to ale neznamená, že sa podpíšu pod každý odpad, ktorým im vývojári dali.

Todd Howard prišiel zrejme o prácu, lebo už nebude môcť obhajovať tie problémy s hrami, ktoré mali. Nehovorím, že všetky projekty išli nedokončené a zlé, napríklad taký nový Doom sa dokonca používa v Benchmarkoch na GPU na meranie FPS a je celkovo perfektne odladený na všetko, na čo vyšiel. Snažím sa len vysvetliť tým, čo sa smejú, že by mali prestať. Pretože vďaka tomuto nákupu Microsoft výrazne preskočil Sony v množstve vlastných štúdií a čo je najhoršie (pre Sony), zrejme s nákupmi neskončili.

Samozrejme, všetky hry, ktoré kedy vyjdú od first-party štúdií Microsoftu budú dostupné aj na PC. S tým nikto nespraví nič, oni to berú ako jeden systém už dlhú dobu a tak to otáčajú dookola, že už aj ľudia to začínajú brať ako samozrejmosť. Aj keď sa nájdu odporcovia (ja som patril medzi nich), v konečnom dôsledku to je dobré pre hráčov, tak prečo nie? Veď aj Sony pomaly, no isto sprístupňuje svoje tituly na PC. Však majú za to peniaze. Pojem časová exkluzivita začína naberať iný rozmer a toto je vec, ktorú, dúfam vidí aj Microsoft.

Som Sony hráč. Mal som nasledovné systémy a to chronologicky Atari, SNES, PS1, PC, Xbox 360, PS4 (neskôr k tomu pribudol Xbox One S), PS4 Pro a mám predobjednanú PS5. Dôvod? Vlastním veľa titulov, ale že ozaj veľa na túto platformu a exkluzivity ma naďalej presvedčujú, aby som tam ostal. Lenže do kedy?

Budem úprimný, ja nie som vydretý fanboy, ktorý je verný značke len preto... ja vlastne ani neviem, prečo niektorí ľudia slepo fandia jednej značke, aj keď je roky na hovno. Pozor, nehovorím, že Sony je zlé, to ani omylom. Lenže ak mi Microsoft ponúkne viac, prečo by som ostával? Prečo by ktokoľvek ostával? Som fanúšik Sony, zatiaľ robia výborne čo robia, lenže to nemusí stačiť o pár rokov.

Viem, že nemajú také hlboké vrecká ako Američania, no mohli by aspoň dať najavo, že s tým idú niečo robiť. Určite nie som jediný, koho znepokojuje fakt, že onedlho môže Microsoft vlastniť 30 štúdií, zatiaľ čo Sony 15 a aj keď budú mať určite veľmi kvalitné tituly, neverím, že Microsoft nebude mať minimálne rovnako kvalitné veci, len zrejme vo väčšom množstve.

Ideálny stav by bol, keby Sony ustúpilo a povolilo Microsoftu Game Pass na PS5. To by bol neskutočná win-win situácia. Xbox konzoly by zrejme ľahli popolom, no nakoľko Microsoftu ani nejde o hardvér, ako softvér, tak by z toho ťažili všetci.

Prosím vás, štuchnite niekto do Sony, nech nám niečo k tomu povedia, lebo mám zlý pocit z nadchádzajúcich rokov. Predtým som PC alebo Xbox zvažoval, teraz už viem, že jedno z toho k playku proste budem mať a viem, že nie som jediný.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk