V septembri nás čakajú ďalšie herné show a taktiež aj ohlásenie novej konzoly

V septembri nás čakajú ďalšie herné show a taktiež aj ohlásenie novej konzoly

 

O čom sa šušká v zákulisí?

Tohtoročný kalendár herných podujatí je neuveriteľne frustrujúci, pretože neustále presúvanie herných podujatí kvôli rôznym dôvodom určite nie je to, čo fanúšikovia čakajú v roku, kedy sa máme dočkať vydania konzol. Lenže či už Microsoft a Sony chcú, alebo nechcú – s cenami a dátumami vydania už budú musieť ísť vonku, pretože sa začína september a ako už tušíme, konzoly majú prísť na trh v novembri.

Takže je na mieste otázka, čo, kde, kedy a prečo. V tomto článku sa dozviete špekulácie ohľadom toho, čo si na nás spoločnosti chystajú v mesiaci september. Pretože to vyzerá, že sa veci konečne rozbehnú.

Sony

Spoločnosť Sony údajne na september chystá novú prezentáciu, kde má ukázať bližší pohľad na svoje chystané hry a taktiež by nám mala konečne prezradiť cenu a dátum vydania Playstation 5 a Playstation 5 Digital Edition. Ako sme už niekoľkokrát písali, Sony si nevystrelilo všetky náboje počas mesiaca jún a preto sa pravdepodobne dočkáme ešte nejakých nových ohlásení.

A ak si dobre pamätáte, tak Mark Cerny nám ešte v marci sľúbil „teardown“ konzoly a to vrátane systému chladenia s ktorým údajne budeme spokojní.

Momentálne sa hovorí o tom, že dátum prezentácie je stanovený na 9. septembra, no s veľkým dôrazom na tradičné „veci sa ešte môžu zmeniť.“ Každopádne prvá polovica septembra je asi viac-menej stávkou na istotu.

Microsoft

Viete o tom, že konzola Xbox Series S mala byť predstavená ešte v júni? A odvtedy sa toto podujatie prekladá a prekladá a prekladá. Malo sa uskutočniť v auguste, no už teraz je jasné, že august to určite nebude. Microsoft zrejme nechce svoju novú konzolu predstaviť svetu skôr, ako bude vedieť cenu konkurenčných konzol.

Navyše, Phil Spencer už prednedávnom teasoval veľké Xbox Game Pass ohlásenie, na ktoré tiež čakáme. A samozrejme taktiež by sme radi vedeli, koľko bude stáť Xbox Series X a kedy príde na náš trh. A radi by sme poprosili aj nejaké to herné ohlásenie. Určite by sme sa nenahnevali.

Na otázku kedy v septembri sa odpovedá ťažšie. Je jasné, že ak Microsoft chce vydať konzoly začiatkom augusta, tak september je najvyšší čas niečo odprezentovať a boli by sme veľmi prekvapení, ak by sa tento mesiac skončil s tým, že nič nové nevieme.

Ubisoft

Spoločnosť Ubisoft chystá na september ďalší Ubisoft Forward. Vydavateľ to potvrdil aj oficiálne a dá sa povedať, že na toto podujatie je najvyšší čas. Ubisoft totiž chce v najbližších šiestich mesiacoch vydať hry Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, Far Cry 6, Immortals: Fenyx Rising (bývalý Gods & Monsters) a Rainbow Six: Quarantine. A posledné dve menované ešte ani neboli poriadne odprezentované. Takže je najvyšší čas.

Okrem magického mesiaca september však nevieme presný dátum a zostáva nám teda iba čakať na oficiálne ohlásenie. Aj keď herný redaktor Jason Schreier naznačuje, že podujatie by nemuselo byť až tak ďaleko.

Nintendo

S Nintendom je to trochu komplikované. Je pravdou, že spoločnosť vládne hernému biznisu posledných mesiacov a to hlavne vďaka megaúspechu hry Animal Crossing: New Horizons, no jeho herná jeseň zatiaľ vyzerá dosť biedne a čaká sa, kedy Nintendno vylezie von a povie nám, že to nebude až tak zlé, ako to zatiaľ vyzerá. Nejaké to Direct Mini sa cez prázdniny vyskytlo a teraz sa začína špekulovať o tom, že sa dočkáme ohlásenia novej "Pro" konzoly a taktiež aj kolekcie 3D Mario hier, ktoré by mali dať majiteľom Switchu nový dôvod na radosť. Či to ale bude v septembri je veľmi otázne. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk