Zatiaľ čo Sony naznačuje vyššiu cenu PS5, tak šéf Xboxu hovorí, že sa cíti dobre

Zatiaľ čo Sony naznačuje vyššiu cenu PS5, tak šéf Xboxu hovorí, že sa cíti dobre

 

Aká je stratégia v rámci cenotvorby?

Už dlhšie vieme, že v prípade Xbox Series X sa šéf Xbox divízie, Phil Spencer, vyjadruje vždy jemu vlastným podaním a zdôrazňuje, že "sa cíti dobre" ak ide o samotnú prezentáciu konzoly, portfólio hier a ďalších vlastností nového Xboxu. Rovnako vníma aj nastavenie ceny a dostupného hardvéru v Xbox Series X. "Mám dobrý pocit z ceny, ktorú dosiahneme a rovnako tak aj samotného výkonu", častuje sebavedomý manažér s Microsoftu.

V tomto duchu teda môžeme zatiaľ viesť diskusie na tému ceny nového Xboxu. Microsoft o nej prakticky nehovorí a jediné čo "poznáme" je jednoducho dobrý pocit Phila Spencera. Za oponou sa hovorí o znovuzrodení slabšieho klonu Xbox Series X, ktorý zatiaľ nesie pracovný názov Lockhart, no jeho existencia zatiaľ nebola oficiálne potvrdená. Je ale zrejmé, že Microsoft nechce nechať nič na náhodou a prípadnú vyššiu cenu Xbox Series X chce obhájiť lacnejšou alternatívou. Ceny sú ale záhadou.

Trochu opatrnejším podaním ide do cieľa spoločnosť Sony. Tá už niekoľkokrát zdôraznila, že PlayStation 5 nemieri na tú najnižšiu cenu, ale na celkovú hodnotu, ktorú za svoje peniaze dostaneme. Z ich prezentácie a vyjadrovania je zrejmé, že konečná cena bude vyššia než v prípade PlayStation 4. Samozrejme ani tu nenechali nič na náhodou a prípadnú vyššiu cenu PlayStation 5 má "zatieniť" verzia Digital Edition, ktorá ponúkne rovnaký hardvér, ale bez Blu-Ray mechaniky. 

V každom prípade mi náznak vyššej ceny zo strany Sony prípade viac sympatickejší, ako "len dobrý" pocit Microsoftu.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk