Haló, tu next-gen...prosím vás, do tohto obchodu sa nechodí s pravítkom a meračom hluku

Haló, tu next-gen...prosím vás, do tohto obchodu sa nechodí s pravítkom a meračom hluku

 

Ak teda nejdete stavať či prerábať.

„Konečne“ - v úvodzovkách, sme sa dočkali predstavenia nového PlayStationu, ktorý v ďalšej generácii ponesie číslovku „5“. K novému Xboxu sa teda stavia druhý kandidát pod vaše televízory.

Niektorí si teda vydýchli, pretože si v detských izbách písali do denníku konšpirácie, ktoré tvrdili, že Sony má problémy s chladením a vlastne ani dizajn nemajú, pritom bol pripravený už rok dozadu.

Na show sme videli aj pár hier, niektoré mali dokonca nálepku exkluzivita. Došlo na ďalšie generačné oživenie zabehnutých značiek či remake hry Demon's Souls, ktorý mne osobne nič nehovorí, ale tak kolega Ľubo bol nadšený, takže to pravdepodobne poteší aj iných fanúšikov.

Záveru prezentácie hier mal vraj dominovať Horizon Forbidden West. Asi aj dominoval, ale neviem v čom. Titul, ktorý by pravdepodobne zvládla aj PlayStation 4, ak by teda niektorí ospravedlnili nahrávacie obrazovky. Ale chápem, že niektorých to mohlo "odvariť".

Iste, hier bolo viac a medzi hráčmi majú svoje obrovské základne, ale teraz ich tu proste nepotrebujem. „Svoje nejaké“ tituly ukázal aj Microsoft na svojej komickej prezentácii hier tretích strán. Čo tam vlastne bolo? Ani neviem... Vždy si len spomeniem ako tu konzolu dali rozobrať a poskladať takému smiešnemu chalanovi a všade som videl len superlatívy a nejaké číslo 12, ale to je iná prezentácia a príbeh.

Vlastne áno, jedna hra – The Medium. Zaujímavo vyzerajúca hororovka z dielne poľského štúdia Bloober Team. Dorazí na Xbox (asi na starý aj nový - majú v tom bodrel) a na PC, takže je to jasné. Hru si zaobstarám na PC, asi cez ten super Game Pass. Ten som si mimochodom pozrel na PC a nevidel som tam žiadnu hru (slovom nula), ktorá by mala ukrajovať môj drahocenný čas – takže to asi nebudete také horúce, ale tak generalizovať tu nemá význam.

Microsoft má ešte vybehnúť s nejakou prezentáciou first-party hier. Však áno, smelo do toho. To Halo má určite svoju „západnú“ základňu, ale z toho čo som zatiaľ videl....vlastne ani neviem o čom tá hra a série je. Hral som jednotku na pôvodnom Xboxe, asi rok alebo dva po jej vydaní a jediné čo si pamätám bolo, že ma to nebavilo a prišla mi ta hra smiešna. Behali tam rozprávkové bytosti a mali smiešne hlasy. Tak snáď im teda tie štúdia čo rok - dva dozadu nakúpili prinesú nejaké kvalitné A a AA hry, do Game Passu určite sadnú ako uliate.

Mimochodom, padali vám sánky pri štartovných hrách na aktuálnu generáciu konzol? Spomínam si asi len na inFamous: Second Son pri PlayStation 4. Nie, sánka mi nepadla, ale tú hru si vybavujem ako jedinú. Microsoft tam mal čo? Bola vôbec nejaká ich reveal prezentácia? Asi bola....a musela stáť za ho..o, pretože si už proste na nič nespomínam.

Okay, hry by boli. Ešte tie next-gen konzoly. To ste pri Xbox 360 tiež boli v predajni s meračom hluku? Tá konzola hneď po svojom zapnutí odletela z obývačky a po vložení disku som mal pocit, že som na stavbe.

PlayStation 3 som zas musel miestami chytiť do oboch rúk, pretože to bol poriadny tučniak, no a o tom prachu na „faceplate“ ani nehovorím. Ale neviem, že by som na polnočnom predaji stál s niekým čo mal pravítko v ruke a išiel to tam najprv pomerať, pretože jeho žena nariadila úzky stolík pod televízor. Nie nie, nerobili ste to vtedy, ani pri súčasnej generácii a nebudete to robiť ani pri tej budúcej, ak áno, tak asi máte problém.

Tiež je naivné si myslieť, že spoločnosť čo predala už viac ako pol miliardy konzol, to teraz nejako zásadne pokazí. Karty sú rozdané už dávno a všetci majú svoje miesto. To máš ako s telefónmi. Je jasne stanovený rebríček a základňa - hotovo.

Takže prosím vás pekne, schovajte tie merače hluku a pravítka doma. A neriešte ani cenu. Pretože ak raz chcem Xbox, tak chcem Xbox. Ak mám rád PlayStation, tak si kúpim ten. Jednoducho to kúpim teraz, ak na to mám a chcem, alebo si to zaobstarám o rok, dva či tri. A to rovno v odladenejšej revízii, pretože zaručene nekupujete veci z prvého pásu.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk