Ako hráč PlayStation dávam klobúk dole pred šéfom Xboxu

Poslednú dobu si tak z opodiaľ pozerám dianie v hernom svete, nakoľko mám v práci toho veľa. Keď aj prídem domov, na hranie moc času nemám, ale aspoň si prečítam pred spaním, čo sa
nové deje. Aj keď som zarytý PlayStation hráč už takmer celú dekádu, čoraz viac sympatizujem s konceptom Xboxovej divízie.

 

Hranie už dávno nie je o zábave, ale o nálepkách...

Dnes už nie je žiadnym ternom, keď sa hráč postaví za jednu hernú divíziu a v očiach mu zažne nenávisť. Áno, mám na mysli fanboys a nie, nemám na mysli žiadnych konkrétnych. Či už zo strany modrých alebo zelených, v každom prípade ide o neopodstatnenú nenávisť a ja len dúfam, že v budúcnosti sa nájde spôsob, ako tieto emócie hnevu zameniť za pocit dobre stráveného času. Kam tým ale mierim?

 

Ponuka nových Xbox hier je zatiaľ horšia než si myslíte. PlayStation je úplne iný level

Dnes som v krátkosti prebehol herný kalendár, ktorý bude v najbližších mesiacoch rezonovať v ušiach nás hráčov. Prišiel som na dve zásadné veci. Prvou je, že je ponuka pochmúrnejšia než by som očakával a tou druhou je takmer nulová pridaná hodnota v prípade Xbox konzol.  Microsoft opäť pláva v bludnom kruhu, kde jednoducho absentujú výraznejšie tituly a o akomsi exkluzívnom obsahu sa ani baviť nemusíme, pretože zatiaľ žiadny nie je.

 

Pixelart milujem, ale nechajte ho už prosím minulosti

Videohry tu boli a budú. No to, ako vyzerajú a, ako sa na ich vizuál budeme časom pozerať to sa neustále mení. Na svet prišlo kopec titulov, ktoré boli niečím revolučné. Nemuseli byť ani príliš výnimočné, stačil jednoduchý nápad a „voilá“ – boli tu. Veď si zoberte len taký Tetris. Geniálny nápad za tak jednoduchou hrou. Ten tu s nami bude asi už naveky, no jediné, čo sa na ňom bude meniť je vizuál.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk