RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

 

Powerbanky sú skvelým doplnkom mobilných telefónov a všeobecne prenosných zariadení, ktoré využívajú elektrickú energiu z integrovanej batérie. V dnešnej dobe ich však existuje obrovské množstvo a naozaj si máme z čoho vyberať ako po kvalitatívnej, tak aj po cenovej stránke. Ich využiteľnosť je zrejmá hádam každému, no výber tej správnej môže byť celkom ťažký najmä pre náročnejších používateľov. V tejto recenzii sa preto pozrieme na powerbanku od známej spoločnosti Belkin, ktorá by mohla byť vaším novým praktickým doplnkom na cestu.

BALENIE A PRVÝ DOJEM

Hneď po rozbalení Belkin BoostCharge Power Bank 10K ma potešila prítomnosť USB-A do USB-C kábla, ktorý sa dá používať na nabíjanie zariadenia a aj na nabíjanie samotnej powerbanky. Týmto detailom som bol milo prekvapený, no taktiež som si tak zľahka prehmatal aj samotný produkt, ktorý na mňa zapôsobil kvalitne a zaujímavo.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Spracovanie je na môj vkus naozaj vydarené, keďže zariadenie pôsobí odolne a kvalitne. Čo sa týka vyhotovenia, to je takmer celé z tvrdeného plastu. Až 72% z celej powerbanky je tvorených recyklovanými materiálmi, za čo by som spoločnosti Belkin dal malé plus.

Na zariadení sa nachádza aj tlačidlo slúžiace na zobrazenie stavu nabitia a zopár stavových LED diód, ktoré sa stlačením rozsvietia podľa toho, ako je zariadenie nabité. Produkt v rukách nepôsobí lacno, no jeho hmotnosť nie je nejako prevratná, ide iba o takmer 220 gramov, čo je pri rozmeroch 68,33 x 131,83 x 15,75 mm úplne v poriadku. Z hľadiska dizajnu ide o elegantne pôsobiacu čiernu powerbanku s vkusne umiestneným logom, pričom diódy a tlačidlo sú umiestnené na jej bočnej strane.

POUŽÍVANIE

Som človek, ktorý potrebuje mať powerbanku pri sebe vždy, keď niekam idem, preto oceňujem jej kompaktné rozmery. Čo sa týka kapacity, Belkin uvádza hodnotu 10 000 mAh, čo je v dnešnej dobe štandard. Výrobca tvrdí, že celá kapacita predĺži dobu používania mobilu až o 40 hodín, čo, samozrejme, závisí najmä od smartfónu, ktorý používate.

Obrovskou výhodou tohto modelu je aj to, že podporuje nabíjanie až troch zariadení súčasne s kombinovaným výkonom až 15 Wattov. Zákazník má k dispozícii nabíjanie dvoch zariadení pomocou USB-A portu a jedného pomocou USB-C portu, pričom cez ten posledný menovaný môžete nabíjať aj samotnú powerbanku.

Naše hodnotenie

Spoločnosť Belkin rozhodne vie, ako vyrobiť funkčné a spoľahlivé doplnky k počítačom či smartfónom, čoho dôkazom je aj Belkin BoostCharge Power Bank 10K. Rozmermi sa vám zmestí aj do vrecka na nohaviciach, čo sa týka hmotnosti, nebudete o nej ani vedieť a kapacitne vám mobilný telefón nabije aj niekoľkokrát (podľa batérie smartfónu, samozrejme). To všetko si môžete dopriať už za 20 eur.

Klady

 • kompaktné spracovanie
 • rýchle nabíjanie
 • konektivita

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 131,83 mm
 • Výška: 68,33 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 15,75 mm
 • Hmotnosť: 222 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Belkin

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk