RECENZIA: Endorfy Scrim BK - Luxus bez pozlátka

RECENZIA: Endorfy Scrim BK - Luxus bez pozlátka

 

„Málem králem“

So značkou Endorfy som sa prvýkrát stretol, keď som pre známeho zháňal náhradu za pribalený chladič k procesoru AMD Ryzen. Podľa hodnotenia užívateľov bol najlepšou voľbou, hlavne s ohľadom na cenu, chladič Endorfy Fortis 5. Odvtedy som ich úspešne a k spokojnosti užívateľov nainštaloval tri.

Prečo tento úvod? Produktov je na trhu nepreberné množstvo, no len máloktoré z nich sú nejakým spôsobom výnimočné. Väčšina z nás hľadá to najlepšie, čo sa týka pomeru cena-výkon. Určiť tento pomer pri hernej stoličke je zložitejšie, ale pokúsim sa o to.

Montáž

Hmotnosť balenia je viac ako 25 kg a skladá sa z nemalého množstva dielov. Preto vysoko odporúčam montáž vo dvojici, rovnako ako jej prenášanie. Dvom priemerne zdatným užívateľom trvalo poskladanie približne 20 minút.

Vzhľad a parametre

Herná stolička je potiahnutá kombináciou látky s jemným vlasom, veľmi príjemnej na dotyk, a syntetickej kože, ktorá pôsobí kvalitne a predpokladám u nej dlhú životnosť. Opierky na ruky sú z kvalitného plastu, nastaviteľné v každom smere. Posunúť ich môžete do boku, dozadu a tiež otočiť ich doprava i doľava v uhle cca 30 stupňov, čomu som najprv nerozumel, až neskôr som si uvedomil, že to je prirodzený uhol držania opretých predlaktí pri relaxe a pri práci.

Na vnútornej strane vpredu sú tlačidlá pre nastavenie polohy dozadu a dopredu, v strede pre nastavenie do strán. Samozrejmosťou sú páčky na vonkajšej strane opierok pre nastavenie výšky. Už týmito vlastnosťami sa stolička radí do vyššej triedy. Sedadlo je vyplnené PUR penou a je extrémne pohodlné. Kovový kríž je to, na čom stojí celá stolička. Použitý materiál ju odlišuje od porovnateľných stoličiek, kde je v mnohých prípadoch použitý iba tvrdený plast.

Kolieska sú plastové, avšak pôsobia odolne. Premiestňovanie sa na stoličke je bezproblémové, vozil som sa na nej po koberci celou izbou. Súčasťou je aj opierka hlavy a bedrovej časti, ktorá je výrazne väčšia ako u iných výrobcov. Obidva vankúšiky sú ergonomické a príjemné na dotyk. Bez nich som si po chvíli nedokázal sedenie na stoličke predstaviť.

Stolička má hojdací mechanizmus, ktorý je fixovaný ľavou páčkou pod sedadlom. Pravá páčka je určená na nastavenie výšky, pričom rozpätie medzi minimálnou a maximálnou výškou dozaista pokryje široké spektrum užívateľov. Určená je aj tým vyšším medzi nami, pretože je o niečo väčšia a vyššia ako stoličky v tejto kategórii.

Jej nosnosť je 120 kg, čo môžem potvrdiť, so svojimi 104 kg som ju zaťažil dostatočne.

Každodenný život s Endorfy Scrim BK

Tu opíšem svoje skúsenosti so stoličkou a tiež ju porovnám s mojou súčasnou – Arozzi Mezzo V2 Fabric White. Je veľa rozdielov v prospech Endorfy. Veľkosť, použité materiály – kovový kríž a plasty, možnosti nastavenia opierok na ruky, opierky na hlavu a chrbát... Pozitívum Arozzi je v použitom textilnom materiáli, ktorý ani po troch rokoch nie je nijako opotrebovaný.

Sedenie na stoličke je pohodlné, ako pri práci, tak pri relaxe, či sledovaní filmu. Výborná ergonómia a veľa možností nastavenia z nej robia zaujímavú voľbu pre tých, ktorí, ako ja, trávia na stoličke dlhé hodiny.

Naše hodnotenie

Mesiac so stoličkou Endorfy Scrim BK ubehol ako voda a mne sa len ťažko bude opäť zvykať na moju Arozzi . Z môjho pohľadu luxusná stolička za, podľa mňa, primeranú cenu ma presvedčila, že ľudia z Endorfy to vedia i na tomto poli.

Klady

  • kovový kríž
  • kvalitný plast
  • látka a koženka
  • možnosti nastavenia
  • veľkosť

Zápory

  • pre niekoho cena

Informácie o produkte

Endorfy Scrim BK

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 299 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Endorfy

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk