RECENZIA: HyperX Cloud III - Nový štandard

RECENZIA: HyperX Cloud III - Nový štandard

 

Takto má vyzerať herný headset

Na poli headsetov je riadna tlačenica. Známe i menej známe značky chrlia jeden model za druhým. Prečo by práve HyperX Cloud III mal zaujať vašu pozornosť sa dočítate v tejto recenzii.

Vzhľad

Jednoduchý, ba priam až sparťanský vzhľad sa mi zapáčil na prvý pohľad. V jednoduchosti je krása, žiadne trčiace zbytočnosti zvyšujúce hmotnosť headsetu. Ohybný hlavový most, hliníková konštrukcia prichytávajúca slúchadlá k mostu. Jeden kábel z ľavého slúchadla.

Na ľavom slúchadle je vypínač mikrofónu. Vypnutie mikrofónu je efektne identifikovateľné svietiacou červenou diódou na mikrofóne. Nápad nenápadný, ale užitočný. Mikrofón je odoberateľný, má oproti predchodcom výbornú kvalitu. Priamo na ľavom slúchadle je ovládač hlasitosti, aké praktické!

Parametre

Po negatívnej skúsenosti s headsetom Razer, som zaznával USB pripojenie slúchadiel, ale Cloud III môj názor zmenili. Výborný zvuk pri použití pripojenia cez priložené USB DAC. Napriek maximálnej vynaloženej snahe som sa nedopátral po podrobnejších parametroch DAC, jediný relevantný údaj je podpora 192 KHz/24 bit. Pozitívom je nízka hmotnosť a na headset kompaktné rozmery.

Samostatný odstavec si zaslúži DTS Spatial Audio – virtuálny priestorový zvuk. U predchodcu to bol Virtual 7.1 Surround Sound, pri Cloud III stavili na DTS. Súčasťou zakúpeného headsetu je doživotne zdarma (inak platený) kodek pre priestorový zvuk. Nie som priaznivcom virtuálneho čohokoľvek, ale tu bol efekt znateľný a rozpoznateľný.

Vďaka kombinovanému pripojeniu cez 3,5 mm jack, USB-C a USB-A je zariadenie kompatibilné s PC, XBOX One a Series S/X, Playstation 4 a 5, Nintendo Switch i mobilným telefónom. Čo nájdete v balení? Headset, odoberateľný mikrofón, prevodník USB-C na USB-A, DAC prevodník.

Hranie, hudba a film

Hranie bolo zážitkom posunutým o level vyššie oproti mojim HyperX Alpha. Počúval som hudbu viacerých žánrov a dopadlo to na výbornú, DAC robí svoje. Filmy vďaka DTS Spatial Audio získali nový rozmer.

Porovnanie s HyperX Cloud Alpha

Začnem tým najpodstatnejším a to je kvalita zvuku. Pri pripojení cez 3,5 mm konektor majú Alphy prázdny, nevýrazný zvuk, iba basy hrajú ako sa patrí. Všetko sa zmenilo pri použití USB DAC z Cloud III. Túto možnosť vy ale mať nebudete, preto jednoznačne víťazia Cloud III.

Starší model je kvôli hliníkovému rámu zbytočne ťažký. Sú citeľne menej pohodlné. Mikrofón menej citlivý, náchylný na rušenie. Claud Alpha, i napriek použitiu dvoch 50 mm dual chamber drivers – dve komory pre tvorbu zvuku, nepriniesli pri štandardnom pripojení cez jack nič výnimočné. Dobre to vyzerá na papieri, ale výsledný efekt je rozporuplný.

Plusom pre Alphy je odnímateľný kábel, kábel kombinovaný jack na jack slúchadlá a mikrofón. Ovládač hlasitosti a vypínanie mikrofónu je na kábli, Cloud III ho má na slúchadlách.

Hyperx Cloud II vs. III

Evolúcia, nie revolúcia. Takto v skratke môžem zhrnúť rozdiely medzi týmito headsetmi. Cloud III sú ešte pohodlnejšie, použitá je veľmi jemná koženka a výplň z pamäťovej peny. Jediné, čo si trúfam nazvať revolúciou je všesmerový mikrofón, ten je úplne nový, iná konštrukcia a výrazne vyššia kvalita. Je menej náchylný na ruchy z okolia a reč cez neho je lepšie a čistejšie počuteľná.

Naše hodnotenie

Nadšenie je prvé slovo, čo mi napadá pri hodnotení tohto headsetu. Mesiac testovania ubehol ako voda. HyperX Cloud III si zaslúži maximálne hodnotenie. Zaujal ma natoľko, že sa stane tento headset mojim primárnym zariadením.

Skvelý zvuk (cez USB), pohodlné náušníky a kvalitný mikrofón sú základné kladné vlastnosti tohto produktu. Nízka hmotnosť, jednoduchá konštrukcia a výborná kompatibilita to celé len podčiarkujú.

Klady

 • kvalita zvuku cez USB DAC
 • kvalita mikrofónu
 • nízka hmotnosť
 • náušníky z pamäťovej peny
 • software HyperX NGENUITY

Zápory

 • zvuk cez 3,5 mm jack

Informácie o produkte

HyperX Cloud III 2023

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 307 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 115,19 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk